האורניום של היטלר השמיד את הירושימה

ספר חדש חושף כי פצצת האטום שהוטלה על הירושימה נבנתה מאורניום מועשר שנתפס על ספינה נאצית, כאשר היטלר ניסה לבנות פצצת אטום.

ניסן צור - ערוץ 7 , ט"ז בתמוז תשע"ז

האורניום של היטלר השמיד את הירושימה-ערוץ 7
העשן מעל הירשומה, לאחר הטלת הפצצה הגרעינית
USAF 'Necessary Evil' photography aircraft

ספר חדש בשם 'מסה קריטית', של המדען קרטר הידריק, טוען כי פצצת האטום שהטילה ארה"ב על הירושימה ביפן, הורכבה למעשה מאורניום מועשר שנתפס על גבי ספינה נאצית, לאחר שהיטלר נכשל בנסיונו לבנות פצצת אטום מאותו אורניום מועשר.

לטענת הידריק, כוחות ארה"ב גרמו לספינה הנאצית U-Boat 234 שעשתה את דרכה לחופי יפן בתאירך 15 במאי 1945, להיכנע.

על גבי הספינה מצאו החיילים האמריקאים כמה מבכירי המשטר הנאצי, בהם מדענים, מהנדסים, גנרל בשם אולריך קסלר, וכן כמויות גדולות של אורניום מועשר שניסו הנאצים להבריח לאחר שהיטלר נכשל בנסיונו להרכיב פצצת אטום.

הידריק כותב בהקדמה לספרו כי הצליח לאסוף חומרים רבים לאחר שקיבל גישה לארכיון משרד ההגנה האמריקאי ונחשף למידע סודי על עצירתה של הספינה הנאצית ועליה האורניום המועשר. "המחקר שלי חושף כי הנאצים גם העשירו אורניום בהצלחה, בניגוד להערכות ההיסטוריות עד היום, והעבירו אותו לידי ארה"ב לאחר כניעתה הספינה. באורניום הזה נעשה שימוש לפצצה שהוטלה על הירושימה. המחקר גם מוכיח כי הטכנולוגיה לפצצת האטום שהוטלה על יפן הוסגרה על ידי הנאצים לארה"ב באותו זמן".

הידריק טוען כי הספינה נשאה בתוכה 500 ק"ג של תחמוצת אורניום. הוא מספר כי היטלר עשה מאמצים גדולים לבנות פצצת אטום, בנסיון לחמוק מתבוסה זמן קצר לפני סיום מלחמת העולם השנייה.

לפני כשש שנים חשפו חדענים גרמניים כי מצאו שרידים של פסולת גרעינית מתוכנית הגרעין של היטלר, במכרה ישן ליד העיר הנובר. למעלה מ01260 אלף חביות של פסולת גרעינית שנרקבו נמצאו בעומק של 600 מטרים מתחת לאדמה, ודיווחים נוספים טענו כי גם שרידי גופותיהם של המדענים של היטלר, שניסו לפתח את פצצת האטום, קבורים באותו מכרה ישן.