הם רוצחים ואנחנו בונים - להם!ועד מתיישבי השומרון

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס מחר (רביעי) לדיון מיוחד שבו יידרשו השרים לדון ולהצביע על "תוכנית קליקליה" שמבקשת לאשר בניית 14 אלף יחידות דיור בעיר הערבית.

כזכור, תוכנית הבנייה שנחשפה בחודש שעבר עוררה ביקורת נרחבת במחנה הלאומי, במיוחד לאחר שהתברר כי התוכנית עלתה להצבעה בקבינט כאשר רבים מהשרים כלל לא היו בדיון.

בוועד מתיישבי השומרון הפיקו סרטון לקראת הדיון בקבינט, במטרה ללחוץ על השרים כדי שיתנגדו לבנייה הנרחבת עבור ערביי קלקיליה שאותם מקדם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני השר זאב אלקין אמר לאחרונה לערוץ 7, ״אני יכול להגיד בוודאות מוחלטת שהקבינט מעולם לא אישר תוכנית בנייה של 14 אלף יחידות דיור בקלקיליה. באותו דיון הייתי בחו"ל אבל התעדכנתי מיד בתום הישיבה. עכשיו שהנושא צף מחדש בדקתי את הפרוטוקולים ואין שום דבר כזה. מי שלא יהיה אחראי לזה, מתאם פעולות בשטחים או שר הביטחון, זה פשוט קידום לא נכון. זה מעשה הזוי".

"לא ברור לי למה ליברמן להוט להקים תוכנית חסרת תקדים ולהקים עיר פלסטינית גדולה על כביש 6. סוגיית מדיניות בסדר גודל כזה צריכה לבוא לקבינט. או שמישהו פה טעה או שמישהו פה מטעה", הוסיף אלקין.

השר אלקין: ליברמן להוט להגדיל את קלקיליהחזקי ברוך

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שמוביל את ההתנגדות לבנייה בקלקיליה, אמר לאחר חשיפת התוכנית: "הבטיחו שלא משנה מי ייבחר אחרי אובמה תהיה תנופת בנייה ביהודה ושומרון, זה לא קרה. הבטיחו שלא יהיו מכסות על הבנייה ביהודה ושומרון, אך בפועל הורידו כמות גדולה של יחידות שאפשר היה לאשר אפילו לפי כללי הקבינט, הבטיחו שלא יעבירו שטחים משטחי C ל-B, אך בפועל מעבירים, אפילו לשטחי A".

"לוקחים את עיר הטרור קלקיליה ונותנים לה במתנה הגדלה של פי 2 עם תוספת 14 אלף יחידות חדשות", הוסיף דגן. "האם לממשלה הזו בלמים? האם אין גבול לחוסר האמינות? אנחנו לא יכולים לקבל את התכנית הזו, זה לא הגון".