איכלר: החלטת אונסק"ו- בגלל הרפורמים

"אונסק"ו לא היה מעז לערער על זכותנו במקומות הקדושים אלמלא היו באים יהודים ומערערים על הזכות להנהיג בכותל את ההלכה היהודית", טען

חיים לב , י"ז בתמוז תשע"ז

במהלך דיון במליאת הכנסת טען ח"כ אייכלר (יהדות התורה) כי ההחלטה שהתקבלה באונסק"ו ששללה את הזיקה הישראלית בחברון נובעת מערעורם של הרפורמים על זיקת תורת ישראל בכותל המערבי.

"אונסק"ו לא היה מעז לערער על זכותנו על הכותל המערבי ומערת המכפלה אלמלא היו באים יהודים מן העולם ואומרים: אין לכם זכות על הכותל המערבי, להנהיג שם את חוקי הדת היהודית", טען אייכלר.

לדבריו, "במשך שנים רבות אף אחד לא ערער על סמכותנו בכותל המערבי. מתפללים מכל הסוגים והעמים בעולם, באו והתפללו לפי מנהג המקום. עד שבאו המערערים והפכו את הכותל לאתר מריבה".

לטענתו של אייכלר, אי אפשר לטעון לבעלות על מערת המכפלה מבלי להכיר בתורת ישראל. "ראש הממשלה חבש השבוע כיפה והקריא מן התורה את פסוקי הקנין שאברהם אבינו קנה את מערת המכפלה מעפרון. חז"ל אמרו שזה אחד המקומות היחידים שאף אחד לא יכול לערער על זכותנו על הקניין של המקום הזה. גם בן-גוריון נשאל מי אמר שארץ ישראל שייכת לכם? יש לכם קושאן? יש לכם איזה מסמך? הוא ענה: כן, יש לנו מסמך עתיק יומין. התנ"ך הוא הקושאן שלנו. איך הם לא מבינים את הסתירה שבין הצגת התנ"ך כמוקד ומקור הסמכות והרשות והזכות שלנו להיות בארץ ישראל, לבוא להתפלל בכותל המערבי, במערת המכפלה, לבין הכפירה בבורא עולם, בנותן התורה, בהלכה וביהדות".

"כל מי שרוצה להביא עדות מן התנ"ך שהקב"ה נתן לנו את מערת המכפלה, צריך להאמין בתורה ולחזק את המסורת היהודית של כל אבות אבותינו. לא לתת לאנשים שהפכו את הכותל לאתר המריבה, לטעון שכל אחד יכול לבוא ולעשות שם כרצונו. אם כך זכותם של המוסלמים לפרש שמערת המכפלה שייכת להם", ציין אייכלר.

בנאומו טען אייכלר כי מי שאומר שאין מונופול ליהדות בכותל המערבי, הוא שנתן את הגיבוי המוסרי להחלטת אונסק"ו. "מי שהכריז מלחמת תרבות בכותל המערבי, נתן מקום לאו"ם לבוא ולומר: גם המוסלמים יכולים לפרש את הדת היהודית כרצונם. הכותל לא שייך לאורתודוקסים או לרפורמים – הוא שייך בכלל למוסלמים. אכן, בלי התורה והאמונה בהלכה אין לכם קושאן", אמר.

"הטענה כאילו מדירים מישהו מהכותל המערבי, זו העלילה הגדולה שיצאה לעולם כולו, היא. ישנן כנופיות קטנות של אנשים שמקבלים כסף להוציא דיבה לעולם כולו שהכותל המערבי אינו שייך ליהדות. בגללם כל העולם רואה שיש סכסוך על הכותל. .. אנחנו צריכים לחזק את האחדות בעם ישראל, ומה שמאחד את עם ישראל זה רק תורת ישראל ורק חוקי התורה. בלי חוקי התורה יש אנרכיה מוחלטת, ואנחנו נאבד את זכותנו לא רק על הכותל, אלא על כל ארץ-ישראל", חתם אייכלר את דבריו.