מבט על קליקליה
מבט על קליקליהצילום: Roy Sharon/Flash90

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, פונה היום (שלישי) לחברי הקבינט המדיני בטחוני, לקראת הדיון המתוכנן מחר על תכנית קלקיליה.

דגן קורא לשרים שלא להעביר את ההחלטה, "התוכנית ההזויה להכפלת קלקיליה, 2 ק"מ מכפר סבא על חשבון שטחים בשליטה ישראלית מלאה תוך סיכון תושבי כפר סבא, כוכב יאיר, אזור השרון והשומרון חייבת לרדת מסדר היום".

"אנחנו מצפים מהממשלה ומשרי הקבינט להוריד את רעיון האבסורד הזה מסדר היום", הוסיף ראש מועצת שומרון.

דגן הוסיף וציין, "אני מכבד את שר הביטחון אולם תפקידה של ממשלת ימין היא לבנות את מדינת ישראל לא לבנות את קלקיליה".

לדבריו, "נראה שמשהו בסדרי העדיפויות של הממשלה השתבש. קודם שיקדמו בנייה ביו"ש אח"כ שידונו בבנייה שמקדמת את האינטרסים של אבו מאזן וחבריו להשתלטות על שטחים בשליטה ישראלית מלאה".

נציין כי על פי התכנית המדוברת, העיר תורחב בשטח של כ-2,500 דונם ותכלול עד 14 אלף דירות חדשות - שישמשו מספר פוטנציאלי של 60 אלף תושבים בעיר שיש בה כ-50 אלף כיום.

הם רוצחים ואנחנו בונים - להם!ועד מתיישבי השומרון

חבר הקבינט המדיני-ביטחוני השר זאב אלקין אמר לאחרונה לערוץ 7, ״אני יכול להגיד בוודאות מוחלטת שהקבינט מעולם לא אישר תוכנית בנייה של 14 אלף יחידות דיור בקלקיליה. באותו דיון הייתי בחו"ל אבל התעדכנתי מיד בתום הישיבה.

עכשיו שהנושא צף מחדש בדקתי את הפרוטוקולים ואין שום דבר כזה. מי שלא יהיה אחראי לזה, מתאם פעולות בשטחים או שר הביטחון, זה פשוט קידום לא נכון. זה מעשה הזוי".

"לא ברור לי למה ליברמן להוט להקים תוכנית חסרת תקדים ולהקים עיר פלסטינית גדולה על כביש 6. סוגיית מדיניות בסדר גודל כזה צריכה לבוא לקבינט. או שמישהו פה טעה או שמישהו פה מטעה", הוסיף אלקין.