תיק אורי קורב נסגר סופית

התיק המשמעתי נגד הפרקליט הבכיר, אשר שימש בין היתר כתובע בתיק אולמרט וליווה את החקירות נגד נתניהו, נסגר גם הוא.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ז בתמוז תשע"ז

התיק נסגר. עו"ד אורי קורב
התיק נסגר. עו"ד אורי קורב
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה החליט לסגור גם את תיק החקירה המשמעתי נגד הפרקליט הבכיר אורי קורב, לאחר שהפרקליטה שלכאורה נפגעה על ידו עמדה בסירובה הנחרץ להעיד נגדו.

הבדיקה בפרשה החלה לאחר שבחודש יוני 2016 קיבל היועץ המשפטי לממשלה דיווח כי פרקליטה מסרה לממונה על השוויון המגדרי ויועצת המנהלת הכללית לקידום נשים במשרד המשפטים כי הגיע אליה מידע לפיו בפרקליטה אחרת בוצעו עבירות מין, על ידי עו"ד אורי קורב, פרקליט בכיר בפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי). כן העבירה מידע נוסף בהקשר דומה.

לאור הנחיית היועמ"ש, בדיקת הטענות נעשתה באמצעות צוות חקירה מיוחד שהורכב מחוקרי משטרה מיומנים שאינם עובדים כלל עם קורב. ליווי עבודת חוקרי המשטרה נעשה על ידי פרקליטה בכירה מהפרקליטות הצבאית ולא על ידי פרקליט מפרקליטות המדינה.

צוות החקירה המיוחד, בראשות קצין חקירות ומודיעין מחוזי, גבה עדות ממוסרת המידע וכן גבה עדויות מגורמים רלוונטיים נוספים, וביקש מהפרקליטה למסור עדות ביחס למידע שהתקבל. הפרקליטה סירבה למסור עדות בנושא.

חוקרי המשטרה ערכו מספר פניות נוספות לפרקליטה כדי לשכנעה לשנות עמדתה כך שתמסור עדות, אך ללא הצלחה. הפרקליטה הבהירה לחוקרי המשטרה במפגשים ובשיחות שקיימה עמם, באופן נחרץ, כי אין ברצונה למסור עדות בנושא זה. גם לאחר שהחקירה חודשה, בעקבות מידע נוסף, עמדה הפרקליטה בסירובה. שורה של ניסיונות שכנוע לא צלחו.

בהמשך נפתחה בדיקה משמעתית נגד קורב. ראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה זימן את קורב לחקירת משמעת. בחקירתו, הכחיש קורב כי עבר עבירה כלשהי לגביה נחקר אך סירב למעשה להשיב לשאלות עובדתיות העוסקות בעבירות המין שעל פי הטענה ביצע בפרקליטה. לגבי טענות שנגעו לעובדות אחרות בפרקליטות, הוא הכחישן כליל.

גם ראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה ניסה לשכנע את הפרקליטה למסור עדות, אך ניסיונותיו לא צלחו.

בנסיבות אלה, סברו חוקרי המשמעת בנציבות שירות המדינה גם הם שאין בנמצא פעולות חקירה נוספות שניתן לבצע כדי לקדם את חקר האמת, ולכן המליץ ראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה לגנוז את תיק החקירה.

התובעת הבכירה מהפרקליטות הצבאית המלווה את החקירה, הסכימה עם המלצה זו. גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה הסכימו לכך.

לאחר בחינת ממצאי החקירה וחוות הדעת שהונחו, ובפרט נוכח התרשמותם הישירה של חוקרי המשטרה וראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה מסירובה הנחרץ של הפרקליטה למסור עדות וממילא לשתף פעולה בהליך שיפוטי ככל שיתקיים, הגיע היועץ המשפטי לממשלה לכלל מסקנה כי יש לגנוז גם את תיק החקירה המשמעתית.

test770