קלקיליה
קלקיליהצילום: יוסי זמיר, פלאש 90

שרי הקבינט המדיני ביטחוני יתכנסו הערב (רביעי) במשרד ראש הממשלה, וידונו במספר נושאים שעל סדר היום, ביניהם התוכנית לבניית 14 אלף יחידות דיור בקלקיליה שמקודמת על ידי שר הביטחון אביגדור ליברמן.

כזכור, תוכנית הבנייה שנחשפה בחודש שעבר עוררה ביקורת נרחבת במחנה הלאומי, במיוחד לאחר שהתברר כי התוכנית בעבר עלתה להצבעה בקבינט ואושרה כאשר רבים מהשרים כלל לא היו בדיון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שוחח עם שרי הקבינט כדי לוודא שיצביעו הערב נגד ''תוכנית קלקיליה'', ונכון להבוקר נראה שקיים רוב בקבינט לביטול תוכנית הבנייה.

"התוכנית ההזויה להכפלת קלקיליה, שני ק"מ מכפר סבא על חשבון שטחים בשליטה ישראלית מלאה תוך סיכון תושבי כפר סבא, כוכב יאיר, אזור השרון והשומרון, חייבת לרדת מסדר היום", אמר דגן.

"אנחנו מצפים מהממשלה ומשרי הקבינט להוריד את רעיון האבסורד הזה מסדר היום. אני מכבד את שר הביטחון אולם תפקידה של ממשלת ימין היא לבנות את מדינת ישראל ולא לבנות את קלקיליה. נראה שמשהו בסדרי העדיפויות של הממשלה השתבש".

ראש מועצת שומרון הוסיף, ''קודם שיקדמו בנייה ביו"ש ואחר כך שידונו בבנייה שמקדמת את האינטרסים של אבו מאזן וחבריו להשתלטות על שטחים בשליטה ישראלית מלאה".

הם רוצחים ואנחנו בונים - להם!ועד מתיישבי השומרון