איילת שקד בראיון לערוץ 7

שרת המשפטים איילת שקד מגיבה בראיון לערוץ 7 להתפתחויות האחרונות במערכת הפוליטית, ומבהירה כי אם ראש הממשלה נתניהו שוב יפר את הבטחתו לבנות 300 יחידות דיור בבית אל, היא תכנס את ועדת השרים ותאשר את "חוק בית אל" במהלך פגרת הקיץ.

הקבינט יתכנס הערב לדון בתוכנית הבנייה בקלקיליה, היא תאושר?

"מקווה מאוד שלא. אני והשר בנט התנגדנו כבר בפעם הראשונה ואני עכשיו מבינה שגם שרים מהליכוד מתנגדים לתוכנית הזאת. לא צריך להרחיב את קלקיליה לתוך אזורי C, יש פתרונות אחרים ואם מספיק שרים יצטרפו אלינו התוכנית לא תצא לדרך״.

חוק בית אל עלה לוועדת שרים לחקיקה וירד מסדר היום בעקבות דרישה של הליכוד. בסוף נראה בנייה בבית אל?

״ראש הממשלה התחייב בפני ראש מועצת בית אל, שי אלון, שבספטמבר הבתים ישוחררו ויצאו לשיווק. אני חושבת שזאת חרפה הזמן הרב שעבר מאז ההבטחה ועד שהם ישווקו. אני מאמינה שראש הממשלה יעמוד הפעם בהתחייבותו ואם לא - אני אכנס את הוועדה גם בפגרה ואעביר את החוק״.

תושבי נתיב האבות מגוש עציון היו אצלכם השבוע בישיבת סיעה ויצאו מאוכזבים. יש פתרון למניעת ההריסה המתוכננת אצלם?

״אנחנו עושים כל מה שאפשר. בין היתר לנסות להאיץ את הליך בדיקת העררים בסמוך לשכונה כדי לבנות עוד עשרות בתים, אבל זה תהליך משפטי ארוך. דיברנו עם ראש הממשלה ועם שר הביטחון כדי שהתהליך יואץ. במקביל הם פונים לבג''ץ כדי לא להרוס בתים שרק חלק קטן מהם נמצא בתוך ה'נחש'''.

שרת המשפטים שקד מגיבה לסקרים שפורסמו אמש בערוצי הטלוויזיה, ולפיהם מפלגת הבית היהודי מתחזקת.

״זה מוכיח שהעבודה הקשה שאנחנו עושים בממשלה ובכנסת משתלמת. רואים שהבית היהודי מביא תוצאות בהתיישבות, בביטחון, בחינוך, במשפטים ובחלקאות ואני שמחה שהציבור מעריך את זה״.

איך תוצאות הפריימריז במפלגת העבודה משפיעות על המערכת הפוליטית?

״אנחנן לא מתערבים. הממשלה יציבה ולאף אחד אין שום רצון לפרק אותה ואני מקווה שהממשלה הזאת תאריך עד סוף ימיה כלומר עד סוף 2019 . אני חושבת שהבחירות במפלגת העבודה אפילו ליכדו את הממשלה יותר״.

יו"ר מפלגת העבודה החדש אבי גבאי סיפר כי את בנט היו הראשונים לברך אותו, יש קשר מיוחד ביניכם?

״אני מעריכה אותו מאז שהיה שר בממשלה ועבדנו טוב ביחד למרות חילוקי הדעות בינינו. אני יודעת גם שהוא מעריך אותנו ויש כבוד הדדי״

את לא חושבת שמפלגת העבודה יחד עם ''יש עתיד'' יעשו הכל כדי להפיל את הממשלה?

״אני לא חושבת שהם יכולים. אם אתה מסתכל על המספרים אתה רואה שאנחנו קואליציה מאוד חזקה. אין אף סיעה בקואליציה שתעדיף לפרק וללכת לקואליציה אלטרנטיבית״.

שמענו את השר בנט מגבה את ראש הממשלה בפרשת הצוללות, את גם מגבה את נתניהו?

"אני מסכימה עם בנט במאה אחוז. ראש הממשלה - ככל שיש לי איתו חילוקי דעות ויש לי הרבה פעמים איתו חילוקי דעות, הוא אינו אדם שימכור את ביטחונה של מדינת ישראל תמורת כסף. ממה שאני יודעת הפרשה הזאת לא נוגעת אליו ישירות״.

אנחנו לקראת בחירות? איך את מסכמת את המושב?

״איפה אתה חי? מה פתאום בחירות? היה מושב מאוד קשה ועמוס ועשינו בו דברים חשובים. מקווה שהמושב הבא יהיה יותר רגוע. נשאר לנו להשלים במושב הזה בוועדת חוקה את חוק ירושלים, הארכת ההתמחות ועוד חוקים נוספים״.