בחברה מתירנית אין מקום לשירות משותף

ראש המכינה הקדם צבאית בשילה מגיב להדחתו של מג"ד קרקל וקורא לצה''ל להסיק את המסקנות. "הפתרון היחיד -
הפרדה בין בנים לבנות".

בני טוקר , י"ח בתמוז תשע"ז

בחברה מתירנית אין מקום לשירות משותף-ערוץ 7
אימון משותף. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

הרב זאב שרון, ראש המכינה הקדם צבאית ''ארזי הלבנון'' בשילה מגיב בערוץ 7 להדחתו של סא"ל אלעד כהן מתפקידו כמפקד גדוד הקרקל, בעקבות חשד ליחסים בלתי הולמים בהסכמה עם קצינה ששירתה תחתיו.

לדברי הרב שרון, הדחת המג"ד היא הוכחה כואבת נוספת לצורך בהפרדה בין בנים לבנות בצה"ל.

"ההתנגדות שלנו לגיוס בנות ליחידות הקרביות נוגעת בדיוק לזה, אני לא מכיר את המג"ד אבל הוא בטח אדם מצוין. כאן מדובר על ניסיון שכידוע נבדק גם בצבא האמריקאי וזה פשוט לא עובד. לא נכון לעשות את זה. מדברים כל הזמן על יחסי מרות גם אם הם בהסכמה, ומה לגבי יחסים לא במרות בין טוראי וטוראית או סמל וסמלת".

הרב שרון מזכיר, ''אנחנו חיים בחברה מאוד פתוחה ומתירנית ואנשים התנהגו כך גם לפני שהם הגיעו לצה"ל, צה"ל לא אשם. ולכן היום כשהכול פתוח ומתירני אז איך הצבא חושב שמכוח הפקודה הם יפסיקו את זה? זה פשוט לא עובד ולכן הדרך היחידה היא להפריד בין בנים לבנות בצה"ל".

לדבריו השירות המעורב מעמיד את החיילים בניסיון שאי אפשר לעמוד בו. ''הייתי בבסיס של צה"ל ועל השקם יש פרסום לגלולה של היום שאחרי, זה כאילו שאומרים שזה בסדר לקיים יחסי מין ואם לא לקחת גלולה לפני, יש גלולה ליום שאחרי. צה"ל מפרסם תמונות שבהן רואים בנים ובנות אחרי מסע, מניחים את הראש אחד על השני. אז מה חושבים שיקרה?".

הרב שרון מצר על כך שמפקדים טובים נאלצים לעזוב את צה"ל בגלל מקרים כאלה, "מסכן המפקד הזה, איך רוצים שהם יעמדו בניסיון הזה כל עוד אין הפרדה בבסיסים? במקום להשקיע אנרגיה באיך למגר את האויב הם עסוקים כל הזמן במתח המיני שקיים ועל חלק מהמקרים אנחנו לא יודעים כי יש כאלה שכבר מעדיפים לעזוב את צה"ל וככה צה"ל מפסיד קצינים מעולים.

''אם צה"ל רוצה שלא יהיו בבסיסים יחסים בין בנים לבנות, בין פקודות למפקדים, שלא יערבבו את כולם ביחד", מדגיש ראש המכינה הקדם צבאית בשילה.