אלעזר שטרן
אלעזר שטרןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

בעקבות הדברים החריפים שהשמיע אתמול ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) במליאת הכנסת נגד התנהלות הרב הראשי הספרדי הרב יצחק יוסף בכל הנוגע לגיור, הקדיש הבוקר (ה') העיתון החסידי 'המודיע' את מאמר המערכת לקידוש מחאה נגדו.

"לצערנו, הננו נדרשים פעם נוספת לאותו עניין, ובעטיו של אותו אחד: ח"כ שטרן מסיעת 'יש עתיד' אשר פער פה ולשון כדי לעלוב בכבוד הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א. וכהרגלו של זה, דבריו היו בוטים, קשים וחמורים.

בדבריהם הסבירו כי הם מתייחסים לאירוע בשל מה שהם מכנים 'חובת המחאה'. "והגם שאין אנו מייחסים חשיבות, לא לדובר ולא לדברים שאמר; ולמרות שעפ"י הכלל של 'הכל לפי המבייש והמתבייש' – הרי שדבריו כלא־היו; אך מכיוון שנאמרו הדברים ברבים, חובת מחאה קיימת", כתב העיתון.

במאמר שיבחו את השר יריב לוין שעלב בשטרן. "וטוב ונכון עשה שר התיירות, יריב לוין, במחאתו; ונכון עשתה מצידה סיעת ש"ס, שגם אליה כיוון הלה את חיציו – שמחו בו בתוקף והבליטו את צביעותו, כאשר מצד אחד הוא מרבה לדבר על 'אהבת ישראל' ו'קבלת האחר', אך כאשר מגיעים הדברים ליהודים המקפידים בקלה כבחמורה; או משמגיעים הדברים לרב בישראל המוסר עצמו במסירות למען הכלל – כמו הותרו לו חרצובות ־ לשון".

את דבריהם חתמו באומרם כי העמדה החרדית לא צפויה להשתנות בסוגיית הגיור. "ועם הכל ואחרי הכל, מורי ההוראה ופוסקי ההלכה בישראל, לא יירתעו לא מעלבונות, לא מהשמצות ולא מגידופים של פורקי עול למיניהם. הם על משמרתם יעמדו, כדי לבצר חומות הדת והיהדות, ויפסקו פסקיהם אך ורק עפ"י התורה והמסורה. כך בכל מה שנוגע וקשור לענייני גיור, כך בכל מה שקשור ונוגע ליחודו של עם ישראל וכך בכל נושא וענין הלכתי. "זאת התורה לא תהא מוחלפת" מצהירים אנו דבר יום ביומו — ו"כבוד חכמים ינחלו".

במהלך דיוני הכנסת ביום האתמול סביב חוק הגיור, תקף מציע החוק בחריפות את הרב יצחק יוסף וטען כי ללא החוק תהיה התבוללות בישראל.