יואב גלנט
יואב גלנטצילום: מרים צחי

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט (כולנו) הסביר הערב (חמישי) מדוע התנגד בישיבת הקבינט לתוכנית לבניית 14 אלף יחידות דיור בקלקיליה, תוכנית שאותה מקדם שר הביטחון אביגדור ליברמן.

בראיון לערוץ 10 אמר גלנט, אלוף במיל', כי "כיום ישנן 10,000 יחידות דיור בקלקיליה, הם לא צריכים עוד 14 אלף ב-50 שנה הקרובות. זה יביא להגירה של תושבי גב ההר לכיוון מישור החוף. הדבר הזה מנוגד לאינטרסים של מדינת ישראל".

השר גלנט הוסיף ואמר "אני בעד שתהיה רווחה לאוכלוסיה הפלסטינית, אבל בואו נדאג שהם יבנו בסמוך ובצמוד לערים הפלסטיניות הגדולות- שכם, רמאללה, ג'נין, חברון".

לדבריו "כאשר אתה מסתכל על התוכנית ברובד הלאומי, אתה צריך לשאול את עצמך - איך מסדירים את התפתחות האוכלוסיות ביהודה ושומרון וברחבי ישראל?".

שר הבינוי גלנט, שלאחרונה נשמעים קולות ולפיהם הוא מתכנן לערוק ממפלגת כולנו לליכוד, סיפר כי בישיבת הקבינט אמש הוצגה התוכנית בצורה נרחבת בפעם הראשונה.

"מה שהוצג לפני (בעבר) הייתה התוכנית על העיקרון הכולל, שתמכתי בו, שאומר- תילחם בטרור ככל הניתן, ומצד שני כאשר מדובר על רווחת האוכלוסייה הפלסטינית, תבנה אותה. לא דובר כלל על קלקיליה", ציין.

"מי שיש לו טענות כלפי הדברים שאני אומר שיבוא ויתמודד איתי במישור העובדתי ויגיד לי במה אני לא צודק", אמר גלנט שדחה את הטענות ולפיהן הוא מתנגד לבנייה בקלקיליה בשל רצונו לעבור לליכוד.