כנס: הכנה רוחנית לשירות הצבאי

צעירים שעומדים בפני גיוסם לצבא השתתפו בכינוס מיוחד שכל מטרתו להתכונן רוחנית לשירות הצבאי. "להגדיל תורה ומתוך כך להגדיל ראש"

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ז

אירגון צל"ש (צבא לשם שמים) קיים בסוף השבוע כנס בהשתתפות כ-220 תלמידי ישיבות ומכינות שעומדים להתגייס בגיוס הקרוב לצה"ל.

הכנס נערך בבית כנסת "אהל ארי" ברעננה והוא נועד להכין את הצעירים לאתגרים ולהתמודדויות שצפויים להם בשירות הצבאי. האירוע נערך בשיתוף ועידוד מנהל הקהילה ברעננה, מכינת עצמונה, צורבא מרבנן והאגף לתרבות יהודית.

כיבדו בנוכחותם ובדבריהם: הרב הראשי לישראל - הרב דוד לאו, הרבצ"ר תת אלוף הרב אייל קרים, סגן שר הביטחון ח"כ הרב אלי בן דהן, הרב יהושע שפירא, הרב בן ציון אלגאזי, הרב אלישע וישליצקי ועוד רבנים.

"אנחנו מלמדים את התלמידים שהתורה והצבא זה לא שני דברים מנוגדים", הסביר הרב פרץ איינהורן - יוזם ויושב ראש האירגון, "אלא דבר אחד שנקרא עבודת השם. עבודת השם בזמן לימוד התורה בישיבות ומתוך כך ממשיכים בעבודת השם בשירות הצבאי ומסורים עד הסוף לטובת צה"ל ומדינת ישראל".

"בוחן מסלול, שמירות, ארוחות בצבא, פעילות מבצעית, קניית פחית קולה קרה לנהג טיולית, שיפצורים ואפילו יציאה הביתה לטובת חידוש הכוחות להמשך עשיה - זה עבודת השם!".

"מפקדים וחיילים שמצליחים לשמור על קביעות בלימוד תורה ועל קשר רצוף עם הרבנים ובתי המדרשות מהם הם ינקו תורה", אמר איינהורן, "הם מפקדים וחיילים שחשוב להם להיות מקצוענים, עם מוטיבציה ועם ירידה לפרטים לטובת השלמת המשימות והפקודות הצבאיות על הצד הטוב ביותר".

באירגון צל"ש מדגישים שמטרת הארגון הוא בעיקר לחבר בין מה שהם מגדירים "הכוחות שמרוממים את מצב רוחם של המתגייסים, החיילים והמפקדים" - הרבנות הצבאית הראשית, ראשי ורבני הישיבות והמכינות, רבנים של גרעינים תורניים ורבני הקהילות של בתי הכנסת בהם החיילים מתפללים כשהם יוצאים הביתה לחופשה של כמה ימים.

"המטרה שלנו היא אחת", מסביר הרב, "להשאיר לחיילים, בכל מקום שהם, את האוירה הנעימה והמרוממת של בית מדרש גם תוך כדי שירות הצבאי ארוך".

"לאט לאט יתחילו להתגבש חבורות של חיילים עובדי ה' בכל מקום בארץ ויחזקו אחד את השני להמשיך ולתת למדינה במסירות נפש ובהבנה שכל העשייה הצבאית היא ממש עבודת ה' שנותנת כוחות גם להמשך קשר עם התורה ובית המדרש, ומתוך כך יהיו לכולם עוד כוחות להמשיך לפעול לטובת הכלל".

"סיימנו עם פקודה שקיבלו המשתתפים", סיכם הרב איינהורן, "להגדיל תורה ומתוך כך להגדיל ראש בעשיה הצבאית!".