האלוף מרדכי מעביר מסר לעולם הערבי

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב (פולי) מרדכי עביר מסר בערבית לפלסטינים ולמדינות ערב בעקבות הפיגוע הרצחני בעיר העתיקה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' בתמוז תשע"ז

מתאם פעולות הממשלה אלוף יואב פולי מרדכי התראיין לרשת BBC בערבית בעקבות הפיגוע הרצחני הבוקר במתחם הר הבית בירושלים.

״...הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לגנות הוא את הפיגוע הזה ולגנות אותו בעצמה ובקול רם...אנו מקווים שכל מנהיגים בעולם הערבי וכן מנהיגים פלסטיניים יגנו את הפיגוע הזה גם כן בקול, משום שהוא דבר שאינו מקובל בשום אופן...היחידים שתמכו בפיגוע הזה הם חמאס והג'האד האסלאמי", אמר מרדכי.

"אני לא שמעתי עד עכשיו אף אחד אחר שתומך בפיגוע הזה, והם תומכים בשיעים ובאיראן...המדיניות במדינת ישראל נקבעת על ידי ראש הממשלה ואני הייתי בישיבה איתו והמסר שלו הוא בשם ממשלת ישראל כי ישראל מעוניינת לשמור על הסטטוס קוו הדתי בהר הבית, ואנו מקווים שתוך זמן קצר התפילה תהיה פתוחה וחופשית...הצעדים שנקטנו הם צעדים ביטחוניים בנוגע לכניסה בלבד...

ברור שאם ישנה הכנסה של נשק לתוך הר הבית הקדוש שהוא כיוון התפילה הראשונה באסלאם והמקום השלישי בחשיבותו לאסלאם, אנחנו צריכים לוודא שלא ייכנס לשם נשק פעם נוספת... הסטטוס קוו שנמצא בהר הבית יישאר, זה שהיה בו כמו בשנים האחרונות...

הסטטוס קוו , התפילה ובתחום הדת לא ישתנו. כעת יש חקירה של המשטרה ומנגנוני הביטחון הישראלים כיצד בעתיד נוכל לוודא שלא תהיה שפיכות דמים במתחם הר הבית המקודש".