אישום: רצח את בתו שתכננה להתאסלם

אביה של הנערה הנרייט קרא מואשם ברציחתה, לאחר שהיתה בקשר עם צעיר מוסלמי ותכננה להתאסלם.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ב בתמוז תשע"ז

צדק משפט
צדק משפט
צילום: iStock

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום כנגד סאמי קרא מרמלה בו הוא מואשם ברצח בתו, הנרייט קרא.

לפי כתב האישום, שהוגש בידי עו"ד קרן וקסלר, במשך תקופה של כשנה טרם האירועים נשוא כתב האישום, ניהלה הנרייט, למורת רוחם של אביה ומשפחתו, מערכת יחסים עם צעיר מוסלמי, שבזמן הרצח שהה במעצר.

נוכח מערכת היחסים העכורה עם הוריה, התנגדותם הנחרצת לקשר עם הצעיר, שמצאה ביטוי אף באלימות ובאיומים כלפיה, עזבה הנרייט את הבית כשבועיים וחצי לפני הרצח. לאור העובדה שהתעורר בלבה חשש לחייה, שהתה במקומות מסתור שונים, בין השאר, אצל אמו של הצעיר.

אביה ואמה של הנרייט ובני משפחה נוספים, ניסו להשיבה הביתה הן בפניות תכופות למשטרה ודרישה שבתם תוחזר הביתה, והן באמצעות הפעלת לחצים ואיומים כלפיה וכלפי אמו של הצעיר ששכנה אותה בביתה, שהביאו בסופו של דבר לכך שהנרייט נאלצה לעזוב את המקום.

חמישה ימים לפני הרצח איתרו בני משפחה את הנרייט בבית אמה של חברתה ברמלה, ובאירוע זה שבר אחד מבני המשפחה את הטלפון הנייד שלה. בהמשך, בסמוך לשעה 3 לפנות בוקר, הגיע האב למקום, התפרע, הכה את הנרייט בסטירות ואיים עליה באומרו:" כמה שישבתי בכלא, אני אשב כל החיים שלי בכלא, לא אכפת לי".

בערב שלפני הרצח בילתה הנרייט במסיבת הסיום של בית הספר, ושבה לבית לפנות בוקר. למחרת בשעות הבוקר יצאה מהבית והפקידה בבנק הדואר סכום של 400 ש"ח עבור "קנטינה" לצעיר. לאחר מכן שוחחה עם קרובת משפחה ובן היתר סיפרה לה כי בסוף השבוע עתיד הצעיר לצאת מבית הכלא ובכוונתה להתאסלם, וכן סיפרה לה שהפקידה כסף לקנטינה עבורו. בסמוך לאחר סיום השיחה התקשרה קרובת המשפחה לאביה של הנרייט וסיפרה לו את תוכנה.

זמן קצר לאחר מכן ניגש האב לדירה בה שהתה הנרייט באותה עת בגפה. האב החליט לגרום למותה של בתו, ואף הצטייד לצורך כך בסכין, זאת מתוך מחשבה לפיה הקשר עם הצעיר ועזיבתה את הבית פגעו בכבוד המשפחה וביישו אותו. בדירה דקר האב את הנרייט באמצעות סכין שלוש דקירות, וגרם למותה במקום.

הפרקליטות מבקשת את המשך מעצרו של האב עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.