מדינות ערב: לשלול מקטאר את המונדיאל

במכתב ששלחו שש מדינות ערב לארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א, נכתב כי הן דורשות לשלול מקטאר את אירוח טורניר הכדורגל העולמי ב-2022

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ז

שליט קטאר
שליט קטאר
צילום: רויטרס

"קטאר מהווה בסיס ובית לטרור, דבר המווה סכנה לאוהדים ולשחקנים", כך נכתב במכתב שנשלח בידי שש ממדינות ערב למשרדי ארגון הכדורגל העולמי, פיפ"א.

כזכור, על פי החלטת פיפ"א, מי שתארח את משחקי גביע העולם בכדורגל בשנת 2022 היא לא אחרת מאשר המדינה הערבית, קטאר. בזמן האחרון נמצאת קטאר בחרם עליה מצידן של לא מעט מדינות ערביות, ככל הנראה בשל העובדה שקטאר מממנת ארגוני טרור ומהווה מקום מפלט עבורם ובשל לחצים אמריקאיים וסעודים.

שש המדינות - ערב הסעודית, תימן, מאוריטיניה, איחוד האמירויות, בחריין ומצרים פנו בצורה מאוחדת לפיפ"א וביקשו לבטל את האירוח של קטאר תחת סעיף 85 של תקנון פיפ"א, שמאפשר לקבל החלטה כזו כחלק מתקנת חירום.

נשיא פיפ"א ג'יאני אינפטינו סיפר כי קיבל משש המדינות את המכתב שמזהיר את פיפ"א מפני הסיכונים לאוהדים ולשחקנים, והוסיף כשאמר כי אלה אמרו כי אם בכל זאת תארח קטאר את משחקי הגביע העולמי, יקראו הם להחרים את הטורניר מכל בנות בריתן.

כאמור, זו אינה הפעם הראשונה בה מדינות ערב מפנות עורף ונלחמות בקטאר, כשכבר לפני כחודש וחצי הפסיקו מספר מדינות ערביות את הקשרים הדיפלומטיים עם קטאר ועם חברות התעופה שלה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il