המטרה: לחזק את החיבור לעם היהודיחזקי ברוך

טקס "ברכת הדרך" לשליחי תורה מציון התקיים היום (ראשון) במרכז האקדמי לב בירושלים בהשתתפות סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, מנכ"ל תנועה המזרחי העולמית הרב דורון פרץ, השליחים היוצאים ומשפחותיהם.

יו"ר תורה מציון הרב יצחק נריה אמר לערוץ 7, "22 שנה לתורה מציון, 1,200 שליחים. מאות משפחות שעלו לארץ. הצלחה אדירה של תורת ארץ ישראל במיטבה. חבר'ה שמוותרים על שנה שלמה כדי לתרום לעם היהודי בגולה".

הרב נריה מספר על האתגרים העומדים בפני השליחים. "להסביר את מקומה של ארץ ישראל ולפתוח בית מדרש חי ותוסס ומתוך הכוח של הלימוד התורני זה משפיע על כל הקהילה. היהדות בארה"ב ובכל מקום בעולם, פיתחה סוג של חיים משלה, יהדות בלי ארץ ישראל. אנחנו לא שופטים אף אחד - ואנחנו בתורה מציון ניגשים בעוז, בענווה ובאהבת אמת שולחים יד לאחינו ולקרב את אחינו שבגולה".

בטקס גם השתתפה אלי שיף, צעירה יהודיה מארצות הברית שעלתה לישראל בעקבות דפנה מאיר הי"ד.

שיף סיימה את לימודי האחיות בארה"ב והרצח של מאיר הי"ד חולל אצלה שינוי. היא החליטה לעזוב את ביתה ולעשות עלייה בעזרתם של שליחי תורה מציון. כיום היא מתפללת שגם הוריה יעלו לישראל. לערוץ 7 אמרה, "מה שתורה מציון עושים זה מדהים. ישראל היא המקום היחיד ליהודים בעולם. אני ממש אוהבת את ישראל ואני שמחה וגאה לגור בישראל".

סגן שר הביטחון הרב בן דהן אמר ״המפתח להצלחה בשליחות הוא האמונה בצדקת דרכנו. האמת הפשוטה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אנחנו חיים במדינת ישראל בכוח הזכות ולא בזכות הכוח״.

בהמשך התייחס סגן השר להסתה הפלסטינית בנושא הר הבית. "במהלך שליחותכם, אתם תיווכחו לדעת כי אירועים שמתרחשים במדינת ישראל משפיעים על השליחות שלכם. פתאום אתם תמצאו את עצמכם בעמדה של מסבירים לאומיים. תישאלו שאלות קשות, תתקלו בנרטיב הפלסטיני השיקרי ובתעמולה הפלסטינית השקרית, שמופצים על ידי כלי התקשורת הגדולים והחזקים בעולם".

"עליכם לזכור", אמר בן דהן, "שהמטרה המרכזית שלכם היא לחזק את החיבור של היהודים בתפוצות לעם היהודי ולארצו, למסורת ישראל ולחשיבות המשכת שרשרת הדורות של העם היהודי".