גנז המדינה יופיע בכנס שמאל קיצוני

גנז המדינה, ד"ר יעקב לזוביק, צפוי להופיע בכנס של ארגון השמאל הקיצוני "עקבות" העוסק ב"עוולת הכיבוש ופשעי מלחמה".

ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תשע"ז

גנז המדינה ד"ר יעקב לזוביק
גנז המדינה ד"ר יעקב לזוביק
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גנז המדינה, ד"ר יעקב לזוביק, צפוי להופיע מחר (שלישי) בתל אביב בכנס של ארגון השמאל הקיצוני "עקבות".

באתר של הארגון נאמר כי "מכון עקבות מאתר, סורק ומקטלג תיעוד מסוגים שונים בדבר הסכסוך הישראלי-פלסטיני. אנו מקדמים את זכותם של קורבנות הפרות זכויות אדם, קרוביהם וקהילותיהם, לקבל מידע בדבר נסיבות הפגיעה בהם.

אנו חוקרים את המנגנונים, הפעולות והמדיניות שמובילים להפרה של זכויות אדם במסגרת הסכסוך, וכן עוסקים באירועים שהביאו ליצירת נראטיבים וזיכרונות קולקטיביים הממלאים תפקיד בהתפתחותו של הסכסוך".

את דבר השתתפותו של גנז המדינה באירוע השנוי במחלוקת פרסם פעיל הימין שמאי גליק. נציין כי בהנהלת המכון עומדים אנשי שמאל קיצוני כמו עו"ד מיכאל ספרד העומד מאחורי חלק ניכר מעתירות השמאל הקיצוני להרס בתי יהודים ביו"ש, תמר פלדמן מנהלת מחלקת "השטחים הכבושים" באגודה לזכויות האזרח בישראל, זיו שטהל, מנהלת מחלקת המחקר בארגון זכויות האדם יש דין ועוד.

ממשרד ראש הממשלה, אשר גנזך המדינה מהווה חלק ממנו, טרם נמסרה תגובה לידיעה.

לפני כחודש הודיע לזוביק על פרישתו בתום שש שנים בתפקיד גנז המדינה, שנתיים לפני שהשלים את הקדנציה. "אני שמח שהצלחתי להביא את הארכיון לחוד החנית של הארכיונים בעולם ולקדמת הבמה הציבורית בישראל. אני מלא סיפוק שהישגים אלה אינם שלי בלבד אלא של צוות גדול ומקצועי שאיננו מפחד מחדשנות וקידמה...גם אם יש עוד דברים שהייתי רוצה להספיק כאן, נכון יותר שאפנה לעיסוקים אחרים", כתב.