"פרשת השחיתות החמורה בתולדות המדינה"

לפיד פתח את ישיבת הסיעה בהתייחסות לחקירת פרשה 3000, וציטט דברים שאמר נתניהו על אולמרט בתקופת החקירות.

חזקי ברוך , כ"ג בתמוז תשע"ז

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בכנסת, בהתייחסות לחקירת פרשה 3000, המכונה גם "פרשת הצוללות".

"פרשת הצוללות מסתמנת כפרשת השחיתות החמורה בתולדות המדינה, אבל אני רוצה רגע לשים בצד את ההיבט הפלילי ולהתמקד בהיבט הציבורי ובעיקר הביטחוני", פתח לפיד.

לדבריו, "יש שאלה אחת שראש הממשלה נתניהו חייב לגביה תשובה לאזרחי ישראל: האם אישרת לממשלת גרמניה למכור צוללות מתקדמות למצרים? האם אישרת לגרמנים שחברת 'טיסנקרופ' תבנה צוללות מתקדמות למצרים?".

"מאז קום המדינה תפיסת הבטחון הישראלית הייתה שאנחנו נעשה כל מאמץ למנוע כניסה של נשק מתקדם למזרח התיכון. אם ראש הממשלה נתניהו אישר לגרמנים למכור צוללות למצרים זה שינוי בתפיסת הביטחון שאין לו שום הסבר", ציין לפיד, "עם בטחון לא משחקים. בטחון הוא קודש הקודשים. אם ראש הממשלה אישר לגרמנים את עסקת הצוללות עם מצרים, לציבור הישראלי מגיע הסבר".

"ראש הממשלה טוען פעם אחר פעם, בתשובה לכל ההאשמות וכל החשדות, מהצוללות ועד בזק, שהוא לא ידע מכלום. שאין לו מושג מה קרה סביבו. שאין לו מושג מה עושים האנשים הכי קרובים אליו. שהוא לא יודע מה קורה אצלו בלשכה", הוסיף לפיד, "זו טענה שקשה מאוד לקבל אותה, אבל גם אם מקבלים אותה - אם אתה לא יודע מה הולך אצלך בלשכה, איך בדיוק אתה מנהל את ענייני המדינה?"

"אני לא מרודפיו האובססיביים של ראש הממשלה. לא התעסקתי במעונות וגם לא בבקבוקים ואמרתי פעמים רבות שצריך בעיני לעזוב במנוחה את אשתו ואת ילדיו. אבל פה יש כבר מסה קריטית של חקירות וחשדות", קבע יו"ר יש עתיד..

"במקום לטפל בזה שאיראן מקימה בסיס קדמי בסוריה, הוא עסוק בחקירות. במקום לטפל בטרור באמצע הלילה הוא מתראיין לערוץ 20 באמצע הלילה. הוא בעצמו הודיע השבוע שבגלל החקירות הוא דחה יציאה לביקור ממלכתי באירופה", אמר לפיד וציטט דברים שאמר נתניהו על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בזמן שהוא נחקר, "ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, אין לו מדד ציבורי ומוסרי לקבוע דברים גורליים. הממשלה צריכה ללכת הביתה".