המופתי מתקפל? תפילת מגנומטר לא תיפסל

לאחר דיווחים לפיהם קבע המופתי של ירושלים כי מוסלמי שיתפלל בהר הבית לאחר בדיקת מגנומטר תפילתו תיפסל, מבהיר המופתי: לא אמרתי.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ז

מגנומטרים בכניסה להר הבית
מגנומטרים בכניסה להר הבית
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

האם מדובר בהתקפלות או בהבהרה? לא ברור. המופתי של ירושלים, שייח' מוחמד חוסיין, מבהיר בראיון שהעניק לאתר 'פאנט' כי בניגוד לדיווחים אתמול לא קבע כי מוסלמי שיתפלל בהר הבית לאחר בדיקת מגנומטר תפילתו תיפסל.

המופתי הדגיש בראיון את ההתנגדות להצבת שערי המגנומטר שהציבה משטרת ישראל בהוראת ראש הממשלה נתניהו, וקבע כי מדובר בשערים שתכליתם האמיתית היא להטריד את המוסלמים ולהפריע לחופש הפולחן שלהם, וכל הטענות לצרכים ביטחוניים אינם אלא תירוצים בלבד.

לדבריו מדובר בצעד ישראלי הנוגד סטטוס קוו שנשמר במשך שנים ומתבסס על אמנות בינלאומיות. המופתי סיפר כי גורמים בממשלת ירדן ובזירה הערבית כולה פועלים להביא להסרתם של שערי המגנומטר בכניסה להר הבית.

עם זאת, כאמור, הדגיש המופתי כי לא אמר שמי שיתפלל לאחר שעבר בדיקת מגנומטר תפילתו תיפסל. כזכור בעקבות אמירה זו ובעקבות קריאות של ההנהגה הערבית לצעדי מחאה החליטו אתמול המוסלמים להישאר מחוץ לשערי הר הבית על מנת שלא לקבל את תכתיב המגנומטר. המתפללים קיימו את תפילתם מחוץ לשערים.