''הילדים שלי כבר איבדו אבא פעם אחת''

דיון מתוח נערך היום (רביעי) במשכן הכנסת על הצעת החוק המבקשת להוריד את חזקת הגיל הרך מגיל שש לגיל שנתיים.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי שמתנגדת להצעת החוק ומסכימה להוריד את חזקת הגיל הרך לגיל ארבע, ביקשה מיו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) להוציא מהדיון את כל מי שאינו חבר כנסת.

״אני לא מוכנה לדבר בפני מי שאמרו עלי שאחרי שהם יסגרו איתי את החשבון לא יזהו אותי באבו כביר", אמרה מועלם, והתכוונה בין היתר לאבות גרושים שזעמו על התנגדותה לביטול חזקת הגיל הרך.

''אני לא מוכנה לאיומים האלה", הבהירה חבר הכנסת, ''הילדים שלי כבר איבדו פעם אחת אבא. אני לא מוכנה לזה שוב. שברו לי את הפנסים ברכב ואני תחת איומים״.

ח"כ מועלם שפרצה בבכי, סיפרה כי ''ארבע שנים וחצי אני נתונה תחת טרור, והבקשה שלי לדבר רק מול חברי הכנסת ומול נציגי משרדי הממשלה נובעת מזה שהמציאות שבה סורטים ושוברים לי את הפנסים של הרכב וכותבים לי 'אחרי שאנחנו נטפל בך לא יזהו אותך במכון הפטולוגי', לא קרתה באף חוסר הסכמה בבית הזה''.

לדבריה, הצורה שבה מתנהל הוויכוח גורמת נזק לכל הצדדים, ''לאבות, לאמהות ולילדים. אני חושבת שהממשלה בהובלת השרה שקד הייתה צריכה להביא הצעת חוק ממשלתית. אני חושבת שחזקת הגיל הרך צריכה להשתנות, חשבתי שהיא צריכה לרדת לארבע שנים אבל אם עשר שנים לא מצליחים לשנות את החוק הזה אולי צריך לעצור ולחשוב על רפורמה כוללת״.

ח''כ יואב קיש (הליכוד) שתומך בביטול חזקת הגיל הרך, אמר בדיון "אני מקווה שהוועדה הזו תשים סוף לשנים רבות של מסמוס ומריחה. אנחנו כאן עבור הילדים וכדי למנוע את הסבל שלהם נדרשת הסכמה רחבה חוצת מפלגות. גם הפשרה הזו (להוריד את החזקה לגיל שנתיים) תפחית באופן משמעותי את הפגיעה בהורים ובילדים".