נתניהו עם ראשי מדינות וישגרד
נתניהו עם ראשי מדינות וישגרד צילום: חיים צח, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף היום (רביעי) בחריפות את האיחוד האירופי, במהלך פגישה סגורה בבודפשט עם ראשי הממשלות של הונגריה, צ'כיה, פולין וסלובקיה.

דבריו של נתניהו שודרו בטעות אל האוזניות שחולקו לעיתונאים, "האיחוד האירופי הוא הארגון הבינלאומי היחיד שמתנה את היחסים עם ישראל, שנותנת לו טכנולוגיה, בשיקולים פוליטיים", אמר ראש הממשלה.

"אף אחד (אחר) לא עושה זאת", העיד ראש הממשלה על פי הדיווח של ברק רביד באתר ''הארץ''. ''יש לנו יחסים מיוחדים עם סין ולא אכפת להם מהנושאים הפוליטיים. מודי אמר לי: 'אני צריך לדאוג לאינטרסים של הודו, איפה אקבל את זה? ברמאללה? רוסיה לא מציבה תנאים פוליטיים ואפריקה לא. רק האיחוד האירופי מתנה את זה. זה מטורף. זה מנוגד לאינטרסים של אירופה".

נתניהו ביקש מראשי הממשלה - ''תעבירו מסר לעמיתיכם באירופה לגבי איך לעזור לאירופה, אל תחתרו תחת המדינה היחידה באזור שדואגת לאינטרסים של אירופה. תפסיקו לתקוף את ישראל. תתמכו בישראל. אירופה מנתקת עצמה ממרכז החדשנות הגדול בעולם. אין כאן היגיון. אירופה חותרת תחת ביטחונה בכך שהיא חותרת תחת ישראל, בגלל ניסיון מטורף להציב תנאים פוליטיים".

לדברי נתניהו, "אירופה צריכה להחליט אם היא רוצה לחיות ולשגשג או להינמק ולהיעלם. אני יודע שאתם בהלם כי אני לא פוליטיקלי קורקט. אם תוכלו לקדם זאת זה יועיל לכם ויועיל לכל אירופה. אנחנו חלק מהתרבות האירופית. אירופה נגמרת בישראל. מזרחה מישראל אין יותר אירופה.

''אין לנו ידידים גדולים יותר מהנוצרים שתומכים בישראל ברחבי העולם. לא רק אוונגליסטים. אם אגיע לברזיל אתקבל שם בהתלהבות גדולה יותר מבמרכז הליכוד", סיפר ראש הממשלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו