בוועידת ארגון הנוצרים הציוניים הענק CUFI בוושינגטון חגגו את מפלת הדמוקרטים, חיבקו את סגן הנשיא, מייק פנס, אך עדיין לא החליטו מה דעתם לגבי הנשיא, דונלד טראמפ.

מייסד CUFI – "נוצרים מאוחדים למען ישראל", המטיף ג'ון האגי, סיפר בפתיחת האירוע כי לארגון 3.5 מיליון חברים רשומים. האירוע נפתח בשירת המנוני ארה"ב וישראל, והבטחה של האגי להילחם למען ישראל ונגד האנטישמיות.

הפעיל האוונגליסטי הוותיק, גארי באוור, המנהל את משרדי CUFI בוושינגטון, תמצת את תחושת השינוי בדבריו. לפני שנה, אמר, "לכל אורך שדרות פנסילבניה בוושינגטון" – מקומם של הבית הלבן, הקונגרס ומשרדי ממשלה אחדים – "ישבו אנשים שלא בירכו את ישראל אלא קיללו אותה".

כעת, אמר באואר לקול תשואות הקהל, יכול הגי לשבת בפגישות בבית הלבן. "ג'יי סטריט ותומכיהם כמו ג'ורג' סורוס בחוץ, ו-CUFI והמטיף הגי בפנים!"

כ-5,000 איש השתתפו בכנס, הוועידה ה-12 במספר שעורכת CUFI. סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי הם שמעו נאומים ממנהיגים יהודיים וישראליים, לצד פוליטיקאים אמריקניים – ובראשם סגן הנשיא מייק פנס. הם פגשו מחוקקים בכדי לקדם חוק שירחיב את החוקים נגד ה-BDS, וחוק נוסף שיקצץ את הסיוע האמריקני לרש"פ בכמעט חצי אם לא תפסיק להסית נגד ישראל.

ואולם, הנאספים טרם החליטו מה דעתם לגבי הנשיא טראמפ. הגי ציין בדיון פאנל כי טראמפ טרם החליט להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים. חבר הקונגרס לשעבר אלן ווסט אמר באותו דיון: "אם דיברת על זה ולא ביצעת, זה כבר עניין של אמינות".

הדוברים התנחמו שוב ושוב בבחירתו של פנס, ובנאומו, בו הבטיח שהשגרירות אכן תעבור לירושלים. השדרן השמרני אריק סטקלבק אמר: "אני מאמין שהקב"ה הציב את סגן הנשיא מייק פנס באופן אסטרטגי לצידו של הנשיא טראמפ".

עם זאת, האווירה הכללית היתה אופטימית ושמחה. מלקום הונליין, סגן נשיא ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים הגדולים בארה"ב, קבע: "יחסי ארה"ב-ישראל חזקים יותר משהיו בשנה שעברה, יותר תוססים, יותר מחויבים".