האם יתקיים סיבוב השערים של חודש אב?

משטרת ירושלים טרם אישרה את קיומו של סיבוב השערים סביב שערי הר הבית שצפוי להתקיים ביום ראשון הקרוב, וזאת עקב התפרעויות הערבים

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ז

האם יתקיים סיבוב השערים של חודש אב?-ערוץ 7
סיבוב שערים. ארכיון
צילום: אריאל זגלמן

ביום ראשון הקרוב, ראש חודש אב, צפוי להתקיים סיבוב השערים החודשי של ראש חודש אב.

בשנה שעברה השתתפו בסיבוב של חודש אב כ-1,200 משתתפים, אך כעת קיומו מוטל בספק, היות כי עדיין לא ברור האם המשטרה תיתן אישור ביטחוני לקיים את הסיבוב שערים.

בעקבות הפיגוע הרצחני והצבת המגנומטרים בשערי הכניסה להר הבית, מתפרעים מאות ערבים ליד שערי ההר, בעיקר ברחבת שער השבטים הסמוך לשער האריות. לאור זאת, הודיעה המשטרה למארגני הסיבוב שערים, כי קיום הסיבוב שערים יקבע בהערכת מצב של מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, במוצאי שבת.

נזכיר כי בחודשיים האחרונים לא התקיים הסיבוב החודשי, בגלל חודש הרמאדן, והוא היה צפוי להתחדש החודש. סיבוב השערים יוצא מרחבת הכותל המערבי של הר הבית, תוך הקפת את שערי הר הבית מבחוץ בשירה ובריקודים. סיבוב השערים נערך מדי ערב ראש חודש מזה כ-14 שנים.

מאגודת 'אל הר המור' המארגנת את הסיבוב שערים נמסר "אנו מברכים את משטרת ישראל, ואת מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי על הצבת המגנומטרים, בכניסה להר הבית. אין ספק שזה צעד חשוב, למימוש הריבונות ושמירת הביטחון בהר הקודש. אך צעד זה לא יכול לבוא במקום קיום סיבוב שערים של חודש אב, המביע באופן ציבורי בימי בין המצרים את הקשר החי, הצפייה והכיסופים להר הבית - מקום המקדש. אנו מצפים ממשטרת ישראל לאפשר לאלפי יהודים לבטא בסיבוב שערים את תחושותיהם אלו".