לדבר עם הערבים בשפה שהם מבינים

צבי סוכות הגיע לשוק הערבי בעיר העתיקה בירושלים כדי לצלם סרטון לערביי ישראל, ועורר סקרנות: "השתגעתם? אתם יורקים לישראל בצלחת?".

רפאל לוי , כ"ו בתמוז תשע"ז

צבי סוכות הגיע עם צוות צילום לשוק הערבי בעיר העתיקה בירושלים כדי לצלם סרטון הפונה לערביי ישראל.

במהלך הצילומים בהם דיבר סוכות בשפה הערבית, החלו האנשים סביבו להאזין לדבריו ולצעוק 'אללה אכבר' ו'אוסכות' ('שתוק' בערבית).

בסרטון תוקף סוכות את העובדה שאף מנהיג מערביי ישראל לא גינה הפיגוע בהר הבית, "השתגעתם? אתם מנצלים את טוב הלב של הציבור הישראלי ויורקים לו בצלחת? אתם עוברים בידוק בכניסה לביטוח הלאומי בשביל לקבל יותר מכל יהודי אחר וכך אתם מחזירים טובה? בפיגועים?!".

סוכות אף שלח איומים מרומזים כלפי הסובבים אותו, "אחרי שרצחתם שוטרים אתם עוד בוכים שעושים לכם בידוק בכניסה לאל-אקצא? אל תתפלאו שהחברה הישראלית רואה בכם אשמים ברצח. זה לא יוכל להמשיך כך עוד הרבה זמן. תבינו, יהודים לא שונאים ערבים, רק אנחנו לא פראיירים וכשנצטרך להילחם, אתם עוד תתגעגעו לתקופה הזאת".

הסרטון שצילם סוכות הופק במסגרת פרויקט ההסברה "בומרנג" של עזרי טובי. "אנחנו שמחים לבשר על הקמת מחלקה ערבית במיזם שלנו", מספר טובי, "מתיישבי יו"ש יפנו בערבית לערבים המשוטטים ברשתות החברתיות, בארץ ובמזה"ת, עם מסרים ישירים, ברורים ובגובה העיניים בסוגיות פוליטיות ותרבותיות שונות הקשורות למדינת ישראל בכלל ויו"ש בפרט".