תוקף. אורבן
תוקף. אורבןצילום: רויטרס

לאחר הקמפיין הציבורי נגד המיליארדר ג'ורג' סורוס, ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ממשיך במתקפה וטוען כי סורוס, יחד עם ראשי האיחוד האירופי, מנסים להביא ל"איסלמיזציה של אירופה" כדבריו.

בנאום שנשא ברומניה, אמר אורבן, "סורוס השתמש בכספו על מנת לממן ארגונים התומכים בהגירה, במטרה ליצור אירופה חדשה, מעורבת, ומוסלמית. בריסל כרתה ברית עם סורוס בניגוד לרצון האנשים".

לאחר מכן המשיך אורבן ושטח בפני הנוכחים את חזונו לאירופה, ומה על ראשי המדינות האירופאיות לעשות בנוגע למהגרים המוסלמים ששטפו את היבשת בשנים האחרונות. "על מנת שאירופה תוכל להמשיך ולחיות, עליה להחזיר לעצמה את ריבונותה מהאימפריה של סורוס. ברגע שזה יקרה, על המהגרים להילקח החוצה מהאיחוד האירופי. זה אולי נשמע קפדני מאוד, אבל מי שהגיע באופן בלתי חוקי חייב להיות מועבר חזרה לארצו. עלינו להודות כי יבשת אירופה אינה יכולה להישאר לא מוגנת" אמר אורבן.

הוא גם התייחס לביקורת שנמתחה על הונגריה שהחליטה להקים גדר הפרדה לאורך כמה מגבולותיה על מנת לבלום את שטף המהגרים שחדר למדינה בחודשים האחרונים. "כל עוד אני נשאר ראש הממשלה, הגדר תישאר. אנו נגן על הונגריה ועל אירופה. אנו לעולם לא נוכל לגלול סולידריות עם עקרונות, אנשים וקבוצות אתניות ששמו לעצמם מטרה לשנות את התרבות האירופאית, כי זה יסתיים בקריסה והתמוטטות. תרבות המהגרים מנוגדת לתרבות האירופאית" אמר אורבן.

בחודשים האחרונים נמצא ראש ממשלת הונגריה בעימות חריף עם האיחוד האירופי, בעקבות החלטתו שלא לקבל את מכסת המהגרים שנקבעה להונגריה במסגרת "תוכנית החלוקה" של האיחוד האירופי. אורבן גם הביע תמיכה פומבית במדינות נוספות שהחליטו לדחות את קבלת המהגרים לשטחן, בהן פולין, צ'כיה וסלובקיה.