ערן זהבי שובר שיאים

השגריר הישראלי בסין, שיחגוג בעוד יומיים יום הולדת 30 כבש רביעייה ראשונה בליגה הסינית הראשונה וקטע את רצף ההפסדים, עם 2:6

נרי וייס , כ"ט בתמוז תשע"ז

זהבי. לא מפסיק לכבוש.
זהבי. לא מפסיק לכבוש.
צילום: פלאש 90

אמנם זו הליגה הסינית ורמת הכדורגל שם מוטלת בספק, ובכל זאת - ערן זהבי, השגריר של הכדורגל הישראלי שובר שוב ושוב שיאים.

זהבי, הכוכב הישראלי המשחק בקבוצת גוואנגז'ו R&F, יחגוג בעוד יומיים יום הולדת 30 והיום (ראשון) העניק לעצמו מתנה בדמות רביעייה ראשונה שהרשית בליגה הסינית הראשונה כשהביס במו רגליו את האחרונה בטבלה ינביאן עם ניצחון בתוצאה 2:6.

הניצחון של זהבי וחבריו קטע את רצף ההפסדים של קבוצתם שעמדה על שלושה משחקים רצופים, בעוד הקשר הישראלי המוכשר העלה את מספר השערים שלו במסגרת הליגה ל-18 ב-18 משחקי ליגה, ו-21 שערים בכל המסגרות.

אחרי ששבר את שיא הכיבושים בליגת העל הישראלית, זהבי קרוב לשבור את שיא השערים בעונה בליגה הסינית, כשהשיא עומד על 28 שערים בעונה אותם כבש אלדרסון הברזילאי ב-2014.

גוואנגז'ו R&F נמצאת כעת במקום ה-8 בטבלה עם 27 נקודות, כשבמחזור הבא תחכה לזהבי ולקבוצתו היריבה הגדולה והקשה ביותר - היריבה העירונית גוואנגז'ו אברגרנדה, שבקיץ רצתה להעביר את זהבי לשורותיה אך ללא הצלחה. אגב, בשבוע הבא ייפגשו שוב שתי הקבוצות היריבות במשחק הגומלין במסגרת רבע גמר הגביע הסיני, כשבראשון ניצחו זהבי וחבריו בתוצאה 2:4.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il