"צר לי עליך, אחי יונתן"

מאות ליוו למנוחות את יונתן אדלר בן ה-18 מירושלים, שהחליק לנהר במהלך טיול בגיאורגיה.

ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תשע"ז

"צר לי עליך, אחי יונתן"-ערוץ 7
יונתן אדלר
צילום: באדיבות המשפחה

יונתן אדלר בן ה-18, שנהרג במהלך טיול בגיאורגיה ביום חמישי, הובא אחר הצהריים (א') למנוחות בגבעת שאול בירושלים.

יונתן הוא הבכור מבין חמשת ילדיהם של נעמי ואלחנן. הוא למד בישיבה התיכונית נווה שמואל ותכנן ללמוד בשנה הבאה בישיבת ההסדר בירוחם.

"בימים האחרונים אנחנו שומעים מכל כך הרבה אנשים כמה נגעת בהם", צוטט באתר ווינט האב אלחנן. "הכנסת כל כך הרבה צחוק ושמחה לחיים שלנו. בזמן האחרון זכינו לראות אותך הופך לאדם בוגר, אבל הכי חשוב לנו שהיית, אנחנו מוצאים טיפה נחמה בידיעה שהימים האחרונים שלך היו מלאים בשמחה. שמחנו לשמוע אותך מתרגש מהפרטים של הטיול".

האם נעמי ספדה, "אני רוצה לתכנן את הבישולים בשבוע כדי להכין את האוכל שאתה אוהב בימים שאתה בא הביתה", אמרה. "אני רוצה שתתווכח איתנו על אוכל בריא. אני רוצה להיכנס לחדר שלך ולראות אותך ואת אבא משחקים שחמט אין סוף שעות ביחד".

"זה בסדר לכאוב, הכאב הוא ביטוי לאהבה של יונתן. יונתן, אנחנו כל כך אוהבים אותך. אנחנו יודעים שציפינו ודרשנו ממך הרבה, ושזה לא תמיד היה קל, אנחנו אוהבים אותך תמיד".

האחות יעל נפרדה מיונתן בשם האחים: "אני רוצה לומר לך שאני מאוד אוהבת אותך. אני לא יודעת איך החיים שלי ייראו בלעדיך, שלא נוכל להשלים פערים. כל פעם שדיברתי עליך זה היה בגאווה עצומה שיש לי אח כזה. יחסרו לי השבתות שבהן היה לי משעמם והייתי באה לישון איתך והיינו מדברים עד אמצע הלילה. עכשיו, כשהלכת, אני מרגישה שיש בי חלק שחסר. יהיה לי קשה לקבל על עצמי את תפקיד הבכורה, תפקיד שעשית כל כך טוב. הערצתי אותך. צר לי עליך, אחי יונתן".

יושבים שבעה בבית משפחת אדלר ברחוב הרב אשי 8, ירושלים. בשעות: 8:30-14:00 , 15:30-22:00. תפילת שחרית תערך בכל יום בשעה 7:00 ותפילת מנחה בשעה 19:30.