צה"ל
צה"לצילום: עופר צידון, פלאש 90

הרב שלמה אבינר, ראש ישיבת עטרת כהנים ורב היישוב בית אל, תקף הערב (ראשון) את היוזמה בצה''ל לשלב נשים בחיל השריון, יוזמה שנמצאת עדיין בשלבי בדיקה ובחינה.

''האם צריך ללמוד תורה כדי לדעת ששירות נשים וגברים יחד ביחידות לוחמות הוא מטורף? כל אחד מבין שלדחוף איש ואישה לטנק 24 שעות ברצף זה לא נורמלי", אמר הרב אבינר בכנס "ציון וירושלים'' של ארגון ליב''ה.

לדברי הרב אבינר, ''צבא צריך לתפקד, והוא בנוי על ארבעה יסודות: מבצעיות, מקצועיות, לכידות, מוטיבציה. נשים ביחידות לוחמות מזיקות לארבעת היסודות: מבצעיות - נוכחות נשים ביחידה יוצרת הסחת דעת, מקצועיות - לנשים אין כוח פיזי כמו לגברים, לכידות - נשים ביחידה זה גורר אינטריגות של חבריא ב', מוטיבציה - קצינים מפקדים משובצים בעל כורחם. גם חיילים. חיילות מגיעות עם מוטיבציה - והמוטיבציה יורדת".

הרב אבינר טוען כי יש קצינים בכירים בצה''ל שיודעים את האמת, כלשונו, אך מפחדים להתבטא. ''מבין קציני הצבא הבכירים, יש שהצליחו לרמות אותם, ויש שיודעים את האמת אבל מפחדים לדבר. כי אם ידברו - יבולע להם.

''הרבנים צריכים לדבר. אי אפשר לאיים עליהם. לא תגורו מפני איש. צריך לומר את האמת", הדגיש ראש ישיבת עטרת כהנים. ''אומרים עלינו שאנחנו לא אוהבים את צה"ל. זה לא שווה תגובה אפילו. את אשר יאהב ה' יוכיח. את כולם אוהבים, ודאי את צה"ל, גם את מי שאומר שטויות. אבל לא מוכנים שהם יהיו קברניטי המדינה. את הספינה צריך להציל".