24 שעות בטנק מעורב? זה הגיוני?

הרב שמואל אליהו התייחס לשינויים המתוכננים בפקודת השירות המשותף: יש הקשבה לחיילים.

ערוץ 7 , א' באב תשע"ז

24 שעות בטנק מעורב? זה הגיוני?-ערוץ 7
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, התייחס היום לסגירת תיק החקירה נגד ח"כ ניסן סלומינסקי ולשינויים המתוכננים בפקודת השירות המשותף.

בראיון ליעל דן בגלי צה"ל אמר הרב כי הוא מרוצה מהעובדה שיש הקשבה לחיילים שלמדו בישיבה ומבקשים לשמור אורח חייהם. "כל אחד עם דרך החיים שלו וצריך לכבד אותם. לא מדובר באחד או שניים חריגים, בגיוס הקרוב בלבד מדובר בעשרות חיילים. אי אפשר להתעלם מהם ולרמוס אותם".

"כאשר לאדם יש ערך של צניעות ושל קשר עם אישה אחת ולא עם מגוון של נשים, אז כאשר כופים אותו בעל כורחו בלי שום צורך מבצעי, כופים עליו להקשיב לשירת נשים כשהוא לא רוצה בזה. איזה ערך מבצעי יש בזה?" שאל הרב את המראיינת.

לשאלה מה מבקש הרב לשנות במתווה החדש שמנוסח בימים אלה השיב הרב, "מאלצים חיילים להיות להיות בשהות משותפת יחד עם חיילות בנגמ"שים ובכל מיני פעילויות אחרות שבהם הם לא מרגישים נעים. הם רוצים לשרת בגולני, צנחנים או שיריון ושיהיו נשים, אם נשים רוצות לשבת בטנקים בבקשה אבל לא יחד באותו טנק, כשצריכים לשהות עשרים וארבע שבע באותו טנק, לישון באותו טנק. אני הייתי טנקיסט אני יודע מה זה לשהות שהות צפופה".

על הטענות וחקירת המשטרה נגד ח"כ ניסן סלומינסקי אמר הרב אליהו, "אני מקווה שהוא יסיק את המסקנה ויפנה את מקומו לאנשים אחרים".

לשאלה האם היה צריך להדיח את ח"כ סלומיאנקי מיד, אמר רבה הראשי של צפת, ששמע את העדויות נגד חבר הכנסת, כי הוא אינו בית דין שדה ולחרוץ את דינו.