שוטרים מפחדים: "ברווזים במטווח"

מנכ''לית ארגון ''נשות השוטרים'' מגבה את השוטרים המסרבים להיות מוצבים במתחם הר הבית ללא הגנת המגנומטרים.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ב' באב תשע"ז

שוטרים מפחדים: "ברווזים במטווח"-ערוץ 7
פירוק המגנומטרים בכניסה להר הבית
צילום: רויטרס

ההחלטה להסיר את המגנומטרים בכניסות להר הבית מטרידה גם גורמים שאינם בזירה המדינית פוליטית. שוטרים המוצבים במקום משגרים סימני דאגה ותוהים אם הם נועדו להיות ברווזים במטווח, כהגדרתם.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם אביגיל שררה, מנכ"לית ארגון נשות השוטרים והסוהרים הקובעת כי מדובר בדאגה ששותפים לה לא רק השוטרים אלא גם בני משפחותיהם. "לא יכול להיות שיפקירו את ביטחון השוטרים והמבקרים בהר. השוטרים עושים עבודת קודש ומגנים על כל אזרחי מדינת ישראל והביטחון שלהם חשוב".

את הקולות של שוטרים לסירוב הצבתם בשערי ההר מגבה שררה ומביעה תמיכה בהם. היא מזכירה את התוצאות הטראגיות של רצח שני השוטרים לפני כשבוע וחצי ואומרת כי גם אם אינה יודעת עד כמה רחבה קריאת הסירוב הרי שהיא "מניחה שמדובר בשוטרים רבים. אולי לא כולם מביעים את זה בקול, אבל גם המשפחות ששולחות את השוטרים להגן על מדינת ישראל כואבים את זה, אולי הרבה יותר אפילו מהשוטרים עצמם".

"איזו אימא תרצה לשלוח את הבן שלה ואיזו אישה תשלח את בעלה למקום שבו אין מספיק אבטחה ובכל רגע יכול לקרות אירוע חבלני כזה או אחר", אומרת שררה וכאשר היא נשאלת אודות סכנות במקומות נוספים היא קובעת כי הר הבית הוא "מקום חריג, מקום שבו רוצחים שוטרים בדם קר. צריך לתת הגנה מקסימאלית ולא להפקיר את בטחון השוטרים".

באשר לצעדי נשות השוטרים אומרת שררה כי "בינתיים אנחנו מקווים שמדינת ישראל הממשלה והקבינט יחליטו החלטות שמגנות על השוטרים", ובאשר להחלטה להציב חלופות אבטחתיות למגנומטרים היא אומרת כי גם כאן תקוותה היא שאכן יהיה בכוחם של החלופות הללו כדי להבטיח את שלומם של המבקרים בהר, אך גם את שלום השוטרים.