בית המכפלה בחברון. היום
בית המכפלה בחברון. היוםצילום: מיכאל דוכן

מפקד חטיבת יהודה אלוף-משנה איציק כהן הוציא היום (רביעי) צו שטח צבאי סגור על בית המכפלה בחברון.

אתמול נכנסו כמאה יהודים למבנה הסמוך למערת המכפלה בחברון בטענה כי המבנה נרכש כדין.

ראש הממשלה נתניהו הנחה אמש את שר הביטחון אביגדור ליברמן שלא לפנות במהלך הלילה האחרון את המתיישבים מהבית בחברון עד להודעה חדשה.

המבנה נרכש כדין לפני למעלה מחמש שנים אך למרות זאת שר הביטחון דאז, אהוד ברק, יחד עם המנהל האזרחי הורו על פינוי הקונים היהודים מהמבנה.

שרים וחברי כנסת מהליכוד והבית היהודי ברכו את המשפחות עם כניסתן לבית וקראו לראש הממשלה נתניהו ולשר הביטחון אביגדור ליברמן לתת למשפחות להשאר בביתן.

השר להגנת הסביבה זאב אלקין אמר ״אני מברך בחום את 15 המשפחות על כניסתן לבית המכפלה בחברון וקורא לראש הממשלה ולשר הביטחון לפעול להשארתן בבית לצמיתות".

שר התיירות יריב לוין קרא לאפשר למתיישבים להישאר במקום, "השערורייה בה יהודים רוכשים בתים כדין ונאסרת עליהם הכניסה אליהם צריכה הייתה להיפסק מזמן. יש לאפשר למתיישבים להישאר בבתים ולעצור אחת ולתמיד את האפליה ואת הפגיעה בזכויותיהם".

שר החקלאות אורי אריאל מסר אמש, "מדובר בהתפתחות חשובה ומשמחת. אני מברך את המשפחות על כניסתן לבית המכפלה, ואין בימים אלו תשובה ציונית הולמת מזו. הכניסה לבית מהווה נדבך נוסף בחיזוק החיבור הטבעי של עם ישראל לארצו. בימים האחרונים שבה ירושלים נמצאת תחת הסתה חסרת מעצורים אני שמח שעם ישראל ממשיך להתבסס ולקבוע יתדות בעיר האבות. למרות הקשיים של אותם גורמים המנסים לפגוע בהתיישבות, אנחנו ממשיכים להתחזק ולהתעצם".

חה"כ מיקי זוהר הוסיף, "ארץ ישראל נבנתה על ידי אבותינו ואל לנו לשכוח זאת. המאבק על ארץ ישראל הוא מאבק עיקש ובסופו בעז"ה ננציח את אחיזתנו בכל מרחבי ארץ ישראל לנצח נצחים".