הרב אריאל בראלי
הרב אריאל בראליצילום: חזקי ברוך

הרב אריאל בראלי, ראש מכון "משפט לעם" ורב קהילה בשדרות, מתייחס בערוץ 7 לעמדת המדינה המתנגדת לאימוץ ילדים על ידי בני זוג מאותו מין.

לדבריו, מי שמשתייך לקהילת הלהט"ב ''צריכים לתת לו סיוע ולהסביר לו שהקדוש ברוך הוא אוהב אותו ויעזור לו להתמודד עם הקשיים שלו.

''האיש הזה נמצא במלכוד כי התורה אסרה את המעשה הזה'', מדגיש בראלי. ''אני לא בא לשפוט אף אחד אלא לתת לו תמיכה. אבל בנושא של המרחב הציבורי כאן העסק משתנה, אנחנו כציבור דתי עם יראת שמיים צריכים לשדר שאין שום לגיטימציה לאדם שמכריז על עצמו ששייך לקהילה הזאת ומכריז בגלוי על נטייתו המינית. כאן צריכים להתנגד".

לדבריו החברה הדתית חייבת להוקיע נישואין בין בני זוג מאותו המין, "לאחרונה בישוב תורני בבנימין אנשים קיבלו הזמנה של חברים שהבן שלהם עושה חתונה עם בחור אחר, כאב לי לשמוע שיש אנשים שהגיעו לחתונה הזאת, אולי מתוך רחמים או שיקולים אחרים.

''דבר כזה צריך להוקיע ולא לתת לגיטימציה למעשה קלוקל. שמעתי גם בקבוצת ווטצאפ של ישיבת הסדר שאחד הבוגרים הודיע שהוא התארס עם בחור אחר ואמרו לו 'מזל טוב'. אסור לתת לגיטימציה לאדם שמכריז על עצמו שהוא כזה, ואם הוא מגיע לבית הכנסת יחד עם בן זוגו לא לתת לו עלייה לתורה. אם הוא מגיע לבד ולא מכירים אותו אפשר להתעלם ולתת לו עלייה, אולי זה יקרב אותו".

הרב בראלי לא חושש להביע את עמדתו ונשמע שהוא מחזק רבנים נוספים להביע את עמדת ההלכה המתנגדת ללהט''ב. "אלה שמציעים לאפשר ללהט''בים לאמץ ילדים צריכים להגיד להם במפורש שזו מדינה יהודית עם ערכים יהודיים ובתנ"ך הנישואין הם בין גבר לאישה. הם לא יכולים לכפות על הציבור את הקושי האישי שלהם.

''היום יש ללהט''בים המון כוח ואף אחד לא יודע לאן הם יובילו אותנו. מי שמעז להתבטא נגדם נשרף מכל הכיוונים, הם ממררים לו את החיים והם מצליחים ככה גם להפחיד רבנים מלדבר, אני לא מפחד - אני נאמן לה'.''