האם יריבת מכבי ת"א תענש בחומרה?

יריבת מכבי ת"א בסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית, פאניוניוס היוונית נחתה ללא צמד שחקניה האיראנים שעשויים להיות מושעים

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ז

האם יריבת מכבי ת"א תענש בחומרה?-ערוץ 7
מסעוד שוג'אי במדי נבחרת אירן מול דרום קוריאה
צילום: רויטרס

מחר (חמישי, 19:45) תארח מכבי ת"א את משחקה הראשון במסגרת הסיבוב השלישי של מוקדמות הליגה האירופית, כשהיריבה שממול תהיה פאניוניוס היוונית, כשזו עברה את גוריצה הסלובנית עם התוצאה 2:5 בסיכום שני המשחקים בסיבוב הקודם.

לפאניוניוס צפויים חיים קשים מול התל אביבים, זאת בעיקר בשל העובדה כי שני שחקניה הבולטים אשאן חג'סאפי ומסעוד שוג'אי, ייעדרו מהמשחק מול הישראלים. הסיבה: צמד השחקנים ממוצא איראני מסרבים לקחת חלק במשחק מול הקבוצה הישראלית, על אדמת ישראל.

צמד האיראנים הודיעו כבר עם היוודע זהות היריבה מתל אביב, לראשי קבוצתם, כי לא ייקחו חלק במשחק שיתקיים בארץ, כשגם השתתפותם במשחק הגומלין מוטל בספק.

על פי חוקי פיפ"א ואופ"א, חל איסור מוחלט לערב פוליטיקה בספורט, ועל כן אסור לשחקן לא להופיע למשחק בשל סיבה שהיא אינה מקצועית ומוצדקת, כגון פציעה. בפיפ"א ואופ"א הודיעו כי יענישו בחומרה את צמד השחקנים האיראנים על אי הגעתם לישראל, כשנראה שגם קבוצתם היוונית עשויה להיענש בחומרה.

בתקשורת האיראנית מחאו על האפשרות להעניש את צמד השחקנים הבינלאומיים, כשבין היתר נשקלת האפשרות לאסור עליהם לקחת חלק במונדיאל 2018 שיתקיים ברוסיה, אליו הנבחרת האיראנית העפילה כבר לפני חודש. "התקשורת הציונית משקרת", נכתב באתרים האיראנים, "השחקנים אמיצים. הם טוענים שפיפ”א ואופ”א עלולות להשעות אותם אם הם לא יגיעו לתל אביב".

יש לציין כי זו אינה הפעם הראשונה בה שחקן ממוצא מוסלמי לא לוקח חלק במשחקים מול קבוצות ישראליות, כשמכבי תל אביב עצמה נתקלה בתופעה הזו בשנים האחרונות לא פחות משלוש פעמים, אך אז הסיבות היו פציעות מבויימות, ואילו כעת הקבוצה היוונית וצמד שחקניה האיראנים לא מסתירים את הסיבה הפוליטית להיעדרותם.

מאמן מכבי ת"א, גו'רדי קרויף ההולנדי אמר במסיבת עיתונאים שקיים היום כי אין לו דעה על כך. "קשה לי להביע דעה על זה כי גם אני לא מקומי וגם כי אנחנו לא סובלים מהבעיה הזו, אלא רק הם. זה עניין אישי ופוליטי, ואני לא מתעסק בפוליטיקה", אמר קרויף שהוסיף "גם לבאזל הייתה בעיה דומה עם מוחמד סלאח, ובגלל שהיא הייתה צריכה את אותו שחקן היא הכריחה אותו להשתתף והוא היה הטוב ביותר במפגש הכפול".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il