שמחה מהולה בעצב
משפחת סלומון חגגה ברית מילה

שמו של הנכד החדש שנולד יממה לפני הטבח הוא ''ארי יוסף''. מאות בני אדם נענו לקריאת המשפחה והגיעו לאירוע שנערך בעיר אלעד.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ז

מאות בני אדם השתתפו אחר הצהריים (חמישי) בברית המילה לנכד שנולד למשפחת סלומון בשבוע שעבר, יממה לפני הטבח שבו נרצחו סב המשפחה יוסף סלומון ושני ילדיו אלעד וחיה הי"ד.

שמו של התינוק שנולד הוא ''ארי יוסף''. הוריו שמואל וחן סלומון אמרו כי הזמינו את עם ישראל להשתתף בשמחתם ''כדי שמשפחת סלומון תיזכר כשמחה ומיוחדת ולא כעצובה ופגועה".

שמואל סיפר כי בנו נקרא ''ארי'' על שם סבה של אשתו, וכעת מקבל השם משמעות נוספת לאחר שאביו יוסף, אחיו אלעד ואחותו חיה ''נלחמו כמו אריות במחבל הארור''.

לפני תחילת טקס ברית המילה הגיעו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה כדי לנחם את בני המשפחה היושבים שבעה. נתניהו ורעייתו שוחחו עם טובה, רעייתו של יוסף הי''ד ועם שאר בני המשפחה שניצלו מהפיגוע הרצחני.

בהזמנה הפומבית שהפיצה המשפחה היא ציטטה את הפסוק שנאמר בברכות הברית: "וָאֶעֱבֹר עָלַיִךְ וָאֶרְאֵךְ מִתְבּוֹסֶסֶת בְּדָמָיִךְ וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי וָאֹמַר לָךְ בְּדָמַיִךְ חֲיִי".

את הפיגוע ביצע בליל שבת המחבל עומר אל-עבד,מהכפר קובאר. הוא נכנס לביתם של יוסף וטובה סלומון בחלמיש ודקר למוות את יוסף (70), חיה (46) ואלעד (36). שכן של המשפחה, חייל בחופשה, שמע את הזעקות, ירה במחבל ופצע אותו.

בתוך כך, כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט הצבאי ביהודה, נגד אמו של המחבל שביצע את הטבח בנווה צוף.

אמו של המחבל, אבתסאם אלעבד, מואשמת בעבירה של הסתה, לאחר שיום לאחר הפיגוע שיבחה את הפיגוע במהלך ראיון שנערך עמה.