הקמת נקודת ההתישבות לזכר הנרצחים

תשובה ציונית לרצח. שכונה חדשה הוקמה בימים האחרונה בנווה צוף על שמם של הנרצחים בליל שבת הסבא יוסי צבי סלומון, הבת חיה אסתר סולמון בת 45, הבן אלעד מנחם סולמון בן 36, אב לחמישה ילדים מאלעד.

השכונה חוברה ביממה האחרונה למים וחשמל ובכוונת הישוב לאייש אותה כבר בימים הקרובים.

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) סייר היום בשכונה החדשה ומשם נסע לביקור בבית המכפלה בחברון, "יש קו ישיר שמחבר בין השכונה החדשה בנווה צוף לבין בית המכפלה – על שניהם מרחף פחד של פינוי עקב מדיניות הממשלה".

"אני מחזק את ראש הממשלה ברגעים הקשים הללו אך קורא לו להודיע דווקא כעת על אישור האכלוס בבית המכפלה (שאכן אוכלס כדין), ועל אישור הקמת השכונה החדשה בנווה צוף, הממוקמת בתוך 'הקו הכחול' של היישוב", דברי חזן.

שכונה חדשה בנווה צוף
שכונה חדשה בנווה צוףצילום: עמיחי לנגפלד

מאות בני אדם השתתפו אתמול (חמישי) בברית המילה לנכד שנולד למשפחת סלומון. שמו של התינוק שנולד הוא ''ארי יוסף''. הוריו שמואל וחן סלומון אמרו כי הזמינו את עם ישראל להשתתף בשמחתם ''כדי שמשפחת סלומון תיזכר כשמחה ומיוחדת ולא כעצובה ופגועה".

שבוע לאחר הטבח: משפחת סלומון חגגה ברית מילה

שמואל סיפר כי בנו נקרא ''ארי'' על שם סבה של אשתו, וכעת מקבל השם משמעות נוספת לאחר שאביו יוסף, אחיו אלעד ואחותו חיה ''נלחמו כמו אריות במחבל הארור''.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הגיעו אתמול לבית משפחת סלומון בעיר אלעד, לקראת ברית המילה שעורכת המשפחה, ''עונש מוות למחבלים זה דבר שהגיע הזמן לעשות. זה מעוגן בחוק, צריך פה אחד של השופטים, אבל הם רוצים גם לדעת את עמדת הממשלה. ועמדתי כראש ממשלה, במקרה כזה, של רוצח שפל כזה, צריך להוציא אותו למוות. צריך פשוט שלא יחייך יותר''.