כתובות נאצה נגד ההסתדרות הציונית

צלבי קרס וכתובות נאצה נגד ההסתדרות הציונית העולמית התגלו במתחם האנדרטה לזכר קורבנות השואה באוקראינה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' באב תשע"ז

יעקב חגואל
יעקב חגואל
צילום: אלירן אהרון

אלמונים ריססו כתובות נאצה הכוללות צלבי קרס והתבטאויות אנטישמיות נגד ההסתדרות הציונית העולמית בשטח אתר הזיכרון לקורבנות השואה בכפר פטידני שבאיזור ולדימיר-וולינסקי, במחוז ווהלין שבאוקראינה.

מיקומו של מעשה הוונדליזם נבחר לא במקרה, מאחר שליד הכפר פטידני נורו 20 אלף יהודים על ידי הנאצים, מאזור ולדימיר-וולינסקי והיישובים הסמוכים.

ליד המדרגות המובילות לאנדרטה רוסס גרפיטי גדול על האספלט: "WZO= מגן דוד= צלב קרס". WZO הינן ראשי התיבות באנגלית של ההסתדרות הציונית העולמית. הכיתוב התגלה בימים האחרונים במהלכם ביקרו באנדרטה תושבים מקומיים.

ולדימיר מוזיצ'נקו, שנקלע למקום והנציח את הזוועות המרוססות במצלמתו, חשף כתובות נוספות במחנה אימונים מאולתר בקרבת מקום, וכן סמלים פטריוטים שרוססו על גבי מגורי דיור זמני.

עוד התגלו בסביבה עקבותיהם של שודדי קברים וכתובות גרפיטי בתחנת האוטובוס בצד הכביש בכפר וורצ'ין, הכוללות שמות של מפלגות פרלמנטריות אוקראיניות ולצדם ראשי מגן דוד.

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, והאחראי מטעמה על המאבק באנטישמיות, אמר "האנטישמיות ממשיכה להרים ראש ופוגעת באתרי זיכרון לקורבנות השואה. הפעם, האיום כוון אל ההסתדרות הציונית העולמית – הארגון שהקים הרצל לפני 120 שנה. אני רואה בחומרה את ההסלמה באיומים ובאירועים אנטישמיים באוקראינה''.

חגואל הנחה את נציגי ההסתדרות הציונית העולמית להגיש תלונה במשטרה המקומית כדי להביא את העבריינים לדין. ''לא נעמוד מנגד ונבליג על איומים ישירים כלפי ההסתדרות הציונית העולמית. לא נשתוק על כל אירוע אנטישמי ואנטי ציוני המתרחש בעולם".