איש העסקים והיזם אבי כץ, מבעלי קרן הגשמה וממקימי רשת 'קופיקס', קורא לתמוך במיזם "אחד לאחד" של הרב יצחק נריה.

"העולם הדתי- לאומי צריך לגדל אברכים שיעבירו לדור הבא את התורה" אומר כץ, "זה מה שמחזיק אותנו, אנחנו צריכים לדאוג למגזר שלנו".

כץ, שהצטלם למודעות המיזם אמר עוד כי "אני חושב שלא זכיתי להקפיד בתורה ומצוות כמו שצריך. לא זכיתי ללכת לפי הספר, אבל זה לא מוריד מזה שהבן שלי יצטרך גדול תורה משלו, שהנכד שלי יצטרך רב שידריך אותו".

הוא הודה בגילוי לב, "בזבזתי את החיים שלי, אם הייתי הולך לעולם התורה הייתי היום ראש ישיבה, אני שווה בעיני עצמי יותר, אז למה שאני לא אגיד את זה. אני מכיר את עצמי, אם אני הייתי מקבל הכוונה נכונה לפני 25 שנה הייתה לי היום את הישיבה התורנית והכלכלית הטובה ביותר בארץ, כך אני מאמין. לא זכיתי. אני מאמין שלומדי התורה צריכים להיות בראש המחנה, כי הם המעטים והם המובחרים".

מיזם ''אחד לאחד'' הוקם כדי לאפשר לאברכים בני הציונות הדתית ללמוד תורה באופן קבוע ולקבל מלגה חודשית מכובדת.

הרב נריה אומר כי ''בעוד מספר שנים הציונות הדתית לא תוכל להישען על רבניה שכן צעירי הציונות הדתית פונים היום ללימודי חול, בין היתר ללימודי רפואה, הייטק, קריירה צבאית ועוד.

''את עולם התורה'', אומר הרב נריה, ''הציונות הדתית משאירה למגזר החרדי. המיזם אמור לתמוך מידי שנה ב-100 תלמידי חכמים מהציונות הדתית למשך 5 שנים. התלמידים ייבחרו ע"י ראשי הישיבות שלהם והם ימשיכו ללמוד שם. הקרן תעניק להם תמיכת קיום על סך 3000 ש"ח לחודש''.

להצטרפות לפרויקט של קרן אחד לאחד