גלנט בנגב
גלנט בנגב צילום: ששון תירם

שר הבינוי והשיכון האלוף (מיל') יואב גלנט החליט על חידוש העבודות להקמת היישוב החדש חירן, זאת מתוך הכרה בחשיבות המשך פיתוחו של היישוב.

גלנט קיבל את ההחלטה לנוכח השתלטות לא חוקית של הבדואים על אדמות מדינה בנגב. אחת המטרות היא מניעת רצף בין הישובים הפלסטיניים בדרום הר חברון לפזורה הבדואית בנגב.

העבודות להקמת הישוב התחדשו בימים האחרונים באמצעות הקבלן ובאבטחה של משטרת ישראל, בסיוע משרד הבינוי והשיכון.

במקביל לכך, משרד הבינוי והשיכון פועל לחדש בהקדם את עבודות הפיתוח ב- 100 המגרשים הראשונים לשיווק. חירן עתיד לקום על אחת משלוחות הר חירן, הממוקם על הציר שבין מיתר לערד, בצפון מזרח הנגב.

בשנת 2011 החליטה הממשלה על הקמת חבל התיישבות ובו כ-10 יישובים בעלי אופי כפרי קהילתי באזור מבואות ערד.

מיקומו של חבל התיישבות זה בגזרה הצפון מזרחית של מטרופולין באר- שבע, ושטחו הוא המרחב שבין כביש שוקת–ערד(כביש 31) בדרום, גבול מחוז דרום ("הקו הירוק") בצפון, היישובים מיתר וחורה במערב, וגבולות השיפוט של המועצה האזורית תמר, העיר ערד והעיר העתידית כסיף במזרח.

לדברי שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, "הדרך לטפל בהשתלטות הלא חוקית של בדואים על אדמות הנגב היא באמצעות יצירת רצף של ישובים, שיחזירו את השליטה למדינת ישראל וימנעו רצף פלסטיני מהר חברון ועד מרכז הנגב. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית עם שוויון זכויות לכל, אבל לצד זכויות אלו קיימות חובות ובראשן כיבוד החוק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו