"עזוב אותי עכשיו, בוא נטפל בשוטר"

מנכ"ל מד"א העניק תעודות הוקרה לפרמדיקים שטיפלו בשוטרים שנרצחו בפיגוע בהר הבית, תוך כדי קרב יריות מסכן חיים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ז

מנכ"ל מד"א העניק תעודות הוקרה ודרגות כתף לפרמדיק מד"א אהרון אדלר, פרמדיק מד"א ישראל וינגרטן וחובש בכיר במד"א אהרון שטיינמיץ שטיפלו בשוטרים שנרצחו בפיגוע בהר הבית, תוך כדי קרב יריות מסכן חיים.

במהלך פיגוע הירי, שבו שלושה מחבלים פתחו באש לעבר שוטרים שעסקו בפעילות מבצעית בהר הבית, נרצחו השוטרים רס"ם האיל סתאוי ורס"ם כמיל שנאן. שוטר שלישי נפצע באורח קל עד בינוני.

תוך דקות ספורות בלבד מתחילת האירוע, הגיעו לזירה אופנועי מד"א עליהם רכבו החובש הבכיר אהרון שטיינמיץ והפאראמדיקים ישראל ויגנרטן ואהרון אדלר.

יחד עם צוותי אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א הם טיפלו בפצועים באותם רגעים קריטיים, תוך מאמצי החייאה ובזמן שהתנהל במקום ירי מסכן חיים. לאחר שפונו, בבית החולים נקבע מותם של האיל סתאוי וכמיל שנאן.

במהלך הטיפול בשוטרים שנפגעו התנהל במקום ירי. הפאראמדיק אהרון אדלר נפגע ברגלו מנתז ירי ולמרות זאת המשיך לטפל בפצוע. רק לאחר שסיים לטפל בפצועים והם פונו לבית החולים הסכים אהרון אדלר להתפנות בעצמו ולקבל טיפול.

על המסירות, המקצועיות וחירוף הנפש החליט מנכ"ל מד"א, אלי בין, להקדיש בטקס מיוחד שהתקיים בתחנת מד"א בירושלים, אירוע הוקרה לצוותי מד"א שלקחו חלק בטיפול הרפואי בפצועי הפיגוע והעניק להם תעודות הוקרה ודרגות כתף.

בטקס המרגש שבמהלכו סיפרו אנשי הצוות על האירוע הקשה נכחה גם יו"ר האזור המערבי של אגודת ידידי מד"א בארה"ב, דינה לידס. "אתם, אנשי מד"א ששומרים על המולדת, מחזיקים בידיים שלכם את הערך החשוב ביותר, החיים. אני כל כך נרגשת לנוכח פעילותכם המדהימה וגאה לעמוד פה ולראות את המדים הלבנים עם המגן דוד האדום עליהם, אתם המובלים בעולם בטכנולוגיה, בהכשרת פאראמדיקים, במענה ראשוני. כבוד גדול עבורי להיות כאן אתכם, תבורכו".

מנכ"ל מד"א בין אמר "הפיגוע הנורא בהר הבית עוד מהדהד אצל כולנו על השלכותיו וסיומו הטרגי. במהלך האירוע קיבלתי דיווחים רבים וגם בראייה לאחור ניתן לראות שמדובר בגיבורים אמתיים. אנשי מד"א שלקחו חלק וטיפלו בנפגעים הם אנשים מדהימים.

''האירוע המצער התנהל בסדר מופתי ובמקצועיות רבה. אני מבקש להביע את מלוא הערכתי גם לבני ובנות הזוג של אלפי עובדי ומתנדבי מד"א שתומכים, נותנים את הרוח הגבית ומאפשרים לכם לצאת ולהציל חיים בכל שעות היממה", הוסיף בין.