התנועה האסלאמית: ישראל גנבה מסמכים

בתנועה האסלאמית מנצלים את סערת מהומות הר הבית למטר האשמות כלפי ישראל ורשויותיה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ח' באב תשע"ז

ראאד סלאח וחברים
ראאד סלאח וחברים
צילום: יוסי זליגר. פלאש 90

ראשי התנועה האסלמית מאשימים את ישראל בניצול סערת הר הבית והימים בהם לא עלו מתפללים מוסלמים להר לשם גניבת מסמכים היסטוריים שלדבריהם היו מוחזקים במתחם הר הבית.

על פי דיווח של תנועת 'לך ירושלים' המסתמך על פרסומים בתקשורת הערבית האשמות אלה אינן מקובלות דווקא על הוואקף. על פי הפרסומים משרדי הוואקף דוחים את השמועות שמפיצה התנועה האיסלאמית וקובעים כי לא הייתה כל גניבת מסמכים.

בהצהרה שפורסמה על ידי משרד וואקף מוכחשת הטענה לגניבת המסמכים הנוגעים למעמד אדמות ורכוש בירושלים. במסמך זה מציין משרד הוואקף כי המחלקה האסלאמית של הוואקף הקימה ועדות מיוחדים כדי לבדוק ולהעריך כל נזק שנגרם במהלך ההסתערות מסגד אל-אקצה.

בשולי הדברים מדווח יו"ר 'לך ירושלים', מאור צמח, כי בין ההאשמות שמטיחה התנועה האיסלאמית בישראל כלולה גם טענתו של העומד בראש הפלג הצפוני של התנועה, השייח' ראאד סלאח', כאילו ישראל תכננה להתנקש בחייו.

האשמה נוספת נשמעה מפיו של כאמל חטייב סגן ראש התנועה האסלמית ולפיה "יש חשש גדול שהכיבוש שם כימיקלים רעילים על הקירות והעמודים והרצפה של אל אקצא, במטרה לתרום להאיץ את קריסתה לחלוטין של המסגד בתקופה הקרובה ".