מתוך הכנסתורת החיים

מדרשת "דרך המלך" של מוסדות תורת החיים קיים כנס מיוחד לתשעת הימים תחת הכותרת "קדש ימינו".

"המטרה הייתה ליצור שאיפה פנימית בחייו של כל אדם", מספרת מוריה מייסון, יוזמת הכנס, "כך שכל מעגלי חייו יהיו ברמת קדושה גבוהה יותר. לידי כך אפשר להגיע בעיקר על ידי תפילה, ועל ידי ההתעוררות לקדושה מלמטה, ב"ה יתעוררו רחמי שמיים מלמעלה, שיחישו את הגאולה".

באחד מרגעי השיא של הכנס, סיפר הרב טל, ראש מוסדות תורת החיים, על ימיו בישיבת מרכז הרב: "בשיעור א' ראיתי פעם ראשונה מישהו בוכה בתפילה. ממרר ממש. ועל מה? על הבקשה: "ותמלוך אתה ה' לבדך". זה ממש נחת עלי. הרגשתי כמו ברק שמכה בי ואומר לי: 'גדל'.

"פעם ראשונה שהתעורר אצלי משהו בקשר לחורבן ולצער השכינה היה בתשעה באב, בבחרותי, בשעות בהן קראנו את הקינות בישיבת מרכז הרב" ,המשיך וסיפר הרב טל, "למרבה הזעזוע, הרב צבי יהודה, ראש הישיבה, בכה, זעק, ושאג כשאמרנו בקינות: 'עלי שמך אשר חולל'. מהשאגות הללו כולנו עמדנו מזועזעים ונפעמים. לעולם לא אשכח זאת".

במהלך הכנס התקיימו מספר שיעורים, חלקם נערכו במקביל בכיתות שונות. הנושאים כללו חינוך, זוגיות, עבודת הלב, דור המסכים, ולב העולם - בית המקדש. את השיעורים העבירו בין היתר הרבנים הרב שמואל טל, הרב סטבסקי, הרב בויאר, הרב אהרלה הראל, הרב פוטש, הרב פנגר, הרב זאביק הראל, הרב יוני לביא, הרב קרויזר, יובל עובדיה, הרבנית עידית איצקוביץ והרבנית טל.

את האירוע חתם כינוס 'כיסופים לקודש' בו השתתפו הרב שמואל אליהו והרב שמואל טל, בהנחיית הרב זאביק הראל, מנהל ערוץ הידברות.

"כל יהודי עושה מצוות, אבל לא כל אחד מצליח שיתקיים בו 'קדשנו במצוותיך'", מסכמת מוריה מיסיון, יוזמת הכנס, "אנחנו רוצים להצליח להפוך את הימים שלנו לימים קדושים, להתחברות גדולה לקדושת הלב, ויותר מזה, לקדושת בית המקדש שאנחנו כל כך מחכים לה. הביטוי צער השכינה שתמיד נראה לנו רחוק, ירד בכנס לממדים מוחשיים, והתפשט לתחושת הלב".

שיעור לנשים
שיעור לנשיםצילום: תורת החיים
משיעורי הכנס
משיעורי הכנסצילום: תורת החיים