קרש חיתוך
קרש חיתוך צילום: ISTOCK

פרופסור מניו ג'רזי שייסד את המכון ללימודי שואה ורצח עם במכללה הקהילתית המקומית, רכש קרשי חיתוך בחברת המכירות 'אמזון' וגילה על התוויות שצורפו להם בדיחות אנטישמיות.

לטענתו, הוא הזמין ב-13 ביולי מחברת 'אמזון' קרשי חיתוך עשויים מעץ במבוק, שהגיעו ארוזים בשלישיות. לוחות החיתוך עלו 11.87 דולר ונמכרו על ידי ספק של 'אמזון'.

"במבט ראשון נראים קרשי החיתוך, שגודלם 13.5על 9.5 אינץ', בלתי מזיקים בעליל. לחלקו הקדמי של הלוחות הוצמדה תווית בירוק ובלבן ועליה תמונות של גזרים, חסה, תפוזים, פרוסות לימון ופירות וירקות אחרים", סיפר.

כאשר הופכים את התווית נחשפת הפגיעה המטרידה. הוא גילה על התווית סדרה של בדיחות שהתבססו על סטריאוטיפים גזעניים ואתניים בליווי "שורות מחץ", כלשונו, המכוונות אל אנשים בעלי צבע עור שונה, יהודים וחברי קהילת הלהט"ב.

"אני תמיד מבקש מהסטודנטים שלי לפעול, וכולם, למעשה, צריכים לפעול כאשר הם נתקלים בתופעה מכוערת שכזו, וזה מה שאני עושה עכשיו", סיפר לתלמידיו.

בשיחה עם תלמידיו סיפר הפרופסור כי כאשר ניסה להתלונן בפני חברת 'אמזון' על החומר הפוגעני שהגיע לביתו "קיבלתי תגובה מהם ובה נאמר בזה הלשון, 'אתה חייב להתאים את ההערות שלך למוצר'".

דוברת מטעם אתר 'אמזון', מסרה: "אנו לא מגיבים על מקרים פרטניים" ושלחה אותנו לקרוא את מדיניות החברה. "אנו חוקרים את הנסיבות", הבטיחה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו