"שכר מגישות ה-BBC גבוה - בשל יהדותן"

ה'סאנדיי טיימס' פרסם כתבה שרמזה כי 2 ממגישות ה-BBC קיבלו שכר חודשי גבוה יחסית מפני שהן יהודיות. בבריטניה זעמו והעיתון התנצל

חיים לב - ערוץ 7 , ט' באב תשע"ז

בניין ה-BBC
בניין ה-BBC
iStock

ה'סאנדיי טיימס' הבריטי פרסם מאמר שרמז כי מגישות ה-BBC קלאודיה וינקלמן ווונסה פלץ קיבלו שכר חודשי גבוה יחסית מפני שהן יהודיות.

הכתבה פורסמה במהדורה האירית של העיתון וכתב אותה אדם הידוע כמכחיש שואה - קווין מאיירס.

"אני רואה ששתיים מהמגישות המרוויחות ביותר ב-BBC קלאודיה וינקלמן ו-וונסה פלץ, שאת עבודתן אני לא מכיר, הן יהודיות", כתב במאמר.

הוא הוסיף כי "יהודים לא ידועים במיוחד בעקשנות שלהם למכור את כישרונם במחיר הנמוך ביותר, וזה כנראה המדד השימושי ביותר לטיפשות הרסנית. אני שואל מי הסוכנים שלהם? האם הם אותם סוכנים שמנהלים משא ומתן לנשים בדרגות נמוכות יותר, או שהן גילו מהו ערכן האמיתי בשוק?".

הליגה נגד אנטישמיות בבריטניה הביעה זעמה והבהירה כי תגיש תלונה על העיתון לארגון ל'שמירה על סטנדרטים בעיתונות'. "זה ברור העיתון לא היה צריך להזמין את קווין מאיירס לכתוב טור, ועורכי העיתון לא היו צריכים לאשר את פרסום הכתבה. העובדה שהם הסירו את הגרסה האינטרנטית של הכתבה מוכיחה כי היא לא היתה צריכה להתפרסם", נמסר מטעמה.

בשל גל הביקורת הוסרה הכתבה מאתר האינטרנט של העיתון אך היא פורסמה בגרסה המודפסת ברחבי אירלנד.

עורך ה'סאנדיי טיימס', מרטין איוונס, הגיב ואמר כי דבריו של מאיירס אינם מקובלים "וכי הטור לא היה צריך להתפרסם מעולם", כלשונו.