"שפטל בזוי אבל אסור לסתום לו את הפה"

ח"כ מיקי רוזנטל מותח ביקורת על העתירה של מפלגת מרצ נגד תוכנית הרדיו של יורם שפטל.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באב תשע"ז

"שפטל בזוי אבל אסור לסתום לו את הפה"-ערוץ 7
עו"ד שפטל
צילום: שלומי יוסף

ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) מותח ביקורת על העתירה של מפלגת מרצ נגד תוכנית הרדיו של עו"ד יורם שפטל.

''עו״ד שפטל אדם בזוי בעיני ויש להתווכח עם דעותיו המתריסות - אבל אסור לסתום לו את הפה. חופש ביטוי זה להקשיב לדעות שמקוממות", צייץ רוזנטל בטוויטר.

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון השיבה לרוזנטל, לכנות ח"כים 'צואה' ו'נאצים' זו התרת דם, לא 'דעה מקוממת', וכשברשות השניה עוברים בשקט על הרפש הזה הם אומרים דבר פשוט: זה בסדר. על שמאלנים מותר.

''במיוחד מרתיח לראות את המוסר הכפול: שפטל נדרש להתנצל כי כינה את הרמטכ"ל שמן, התכנית של קופמן בוטלה כי הוא התבטא נגד רגב. אבל על מרצ? מותר הכל'', הוסיפה גלאון.

כאמור, מפלגת מרצ עתרה לבג"ץ נגד הרשות השנייה, רדיו 103fm ועו"ד יורם שפטל, זאת בעקבות דבריו בשבוע שעבר נגד הרמטכ"ל ונגד אנשי השמאל הקיצוני.

בעתירה נאמר כי שפטל משתלח ומסית לאלימות נגד חברי הכנסת של מרצ ומפלגת מרצ, ונגד מחנה השמאל בכלל. "טוב עשתה הרשות השנייה שדרשה משפטל להתנצל על דבריו הבוטים והמעליבים נגד הרמטכ"ל איזנקוט", נכתב בעתירה.

אתמול נאלץ שפטל להתנצל בשידור על דבריו נגד הרמטכ"ל זאת לאחר שיחה עם מנכ"ל התחנה אור צלקובניק.

"ביום חמישי האחרון, במהלך השידור, כיניתי את הרמטכ"ל 'עלוב נפש', בלהט השיחה עם אחד המאזינים, אני מבקש להבהיר את הדברים. אני חוזר בי מהכינוי עלוב נפש", אמר שפטל.

הוא הוסיף, "כוונתי הייתה למתוח ביקורת על הרמטכ"ל בעקבות אירועי הר הבית. אינני מוצא לנכון להשתמש בדימוי גוף כביקורת, עמכם הסליחה. היום, ח' באב, אין מועד מתאים יותר לומר דברים אלה".