"טיהור אתני". חנין זועבי
"טיהור אתני". חנין זועבי צילום: פלאש 90

חברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת סבורה כי צריך לנצל את ההצלחה של המאבק האחרון נגד אמצעי הביטחון שהציבה ישראל בכניסה למסגד אל-אקצה על מנת להעלות תביעות חדשות.

ניצול ההצלחה צריך לכלול על פי זועבי התנגדות לנוכחות משטרת "הכיבוש" ברחבת מסגד אל-אקצה, התנגדות לחלוקת השימוש בהר הבית לפולחן גם של יהודים על פי מפתח של זמן והתנגדות למניעת כניסת פלסטיני כלשהו למסגד אל-אקצה.

בראיון לעיתון חמאס "פלסטין" שפורסם היום (שלישי) אמרה זועבי: "הלקח הוא שאנו מאמינים בכוח של העם כאשר הוא יוצא מאוחד אל הרחוב והלקח הזה מגיע אלינו לפנים (כלומר לערביי ישראל)".

לדבריה, "למרות הצעדים של הכיבוש העמידה האיתנה וההקרבה של תושבי ירושלים לא יחדלו ויוסיפו לבוא לידי ביטוי בפעולות עצמאיות או במאבק עממי כפי שהיה לאחרונה".

זועבי הבהירה: "אנחנו (חברי הכנסת הערבים) איננו מגלים סולידריות עם המאבק של אל-קודס, הגדה המערבית ורצועת עזה אלא אנו חלק מהעם הפלסטני באותם אזורים".

זועבי שללה את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו לקיים חילופי שטחים במסגרת הסדר הקבע שיכללו סיפוח גוש עציון בתמורה להעברת אזור ואדי עארה למדינת פלסטין. היא ציינה, כי הצעה זו נועדה לזרוע פחד והיא אינה מיועדת ליישום מעשי כיוון שישראל מודעת לכך שאין גורם פלסטיני כלשהו שיסכים ל"טיהור אתני" המכוון להיפטר מרבע מהאוכלוסיה הערבית.