רוביק דנילוביץ'
רוביק דנילוביץ' צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי סאגת שידור משחק הגומלין של בית"ר ירושלים לפני כשבועיים, במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית - כעת תורה של האלופה הפועל באר שבע.

כזכור, לפני כשבועיים עת שיחקה בית"ר ירושלים במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית, סירבו ערוצי הטלוויזיה לשדר את משחקה של הקבוצה הירושלמית, מאחר שעל פי זכיין השידור הוכרחו אלה לשדר בערוץ פתוח לכלל האוהדים והצופים ולא לגבות על כך כסף, מה שלא השתלם לאף אחד מערוצי הטלוויזיה הרבים.

הדבר הביא לאיומים רבים של האוהדים הירושלמים בכך שיתנתקו מכלל ערוצי הטלוויזיה וחבילות הספורט, ורק בהתערבות שר התקשורת איוב קרא ושרת התרבות והספורט מירי רגב לבסוף שודר משחק הגומלין של הירושלמים מול בוטב פלובדיב הבולגרית, משחק בו הובסו הירושלמים ובסיומו הודחו מהליגה האירופית.

כעת, יממה לפני משחקה של האלופה מבירת הנגב, הפועל באר שבע במסגרת הסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות, המפעל היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי, גם זו סובלת מאדישותם של ערוצי הטלוויזיה הרבים כשאלה שוב מסרבים לשדר משחק לכלל האוהדים בחינם וללא תשלום.

מי שהחליט לצאת לטובת האוהדים הדרומיים הוא לא אחר מאשר ראש העיר של באר שבע, רוביק דנילוביץ'.

בחשבון הפייסבוק שלו כתב דנילוביץ': "אוהדי הפועל באר שבע היקרים. נודע לי במהלך היום, שעד לרגע זה אף ערוץ טלויזיה לא מתכוון לשדר את משחק הגומלין של הפועל באר שבע, נגד הקבוצה הבולגרית לודוגורץ, במוקדמות ליגת האלופות".

לדבריו, "יזם פרטי, ככל הנראה, שרכש את זכויות השידור, דורש מהערוצים סכומי כסף גדולים, בתמורה לאפשר את השידור. ברור לי לחלוטין, שאסור להסכים לסכומים מופרזים ושצריך להפסיק לשחק ברגשות של האוהדים ולהפוך אותם למעין ״בני ערובה״, כאלה שמפעילים לחץ. צריך לשים לזה סוף!".

דנילוביץ' שהחליט לטפל נקודתית בשידור המשחק הקרוב הודיע כי פנה לשרת התרבות והספורט, מירי רגב, בבקשה דחופה להתערב בנושא. "לא ייתכן שמשחקה של אלופת ישראל בכדורגל, במוקדמות ליגת האלופות, לא ישודר ואוהדיה המסורים לא יוכלו לצפות במשחק", אמר דנילוביץ' שהוסיף, "כמו כן, אני פועל מול הבעלים ומנכ״לי הערוצים השונים. לא זכור לי, בעבר, שקבוצות אחרות ייצגו את ישראל במפעל יוקרתי זה ומשחקן לא שודר!".