כתב אישום נגד שוטר שאיבטח משחק

מח"ש הגישה כתב אישום נגד אורן שון, אשר שימש כמאבטח באצטדיון הכדורגל בכפר סבא בחשד לשיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח

נרי וייס - ערוץ 7 , י' באב תשע"ז

כתב אישום נגד שוטר שאיבטח משחק -ערוץ 7
מח"ש, המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

שיבוש הליכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה, אלו החשדות בהן חשוד שוטר משטרת ישראל, אורן שון.

היום (רביעי) הגישו במחלקה לחקירות שוטרים שבפרקליטות המדינה, כתב אישום נגד שון, אשר זה שימש כמאבטח באצטדיון הכדורגל בכפר סבא, 'אצטדיון לויטה' במשחק שנערך במסגרת ליגת העל בכדורגל בתאריך 5.2.2017.

שון מואשם בתקיפה הגורמת חבלה, שיבוש מהלכי משפט ושימוש לרעה בכוח המשרה, זאת לאחר שזה הכה ואזק ללא שום צידוק את סמנכ"ל קבוצת הכדורגל של הפועל כפר סבא, גיא בלום.

על פי כתב האישום שהוגש היום לבית משפט השלום בכפר סבא בתום חקירת צוות מרכז במחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, "סמוך למחצית המשחק התהלך השוטר אורן שון באזור האסור בשהיה תוך שהוא משוחח במכשיר הטלפון הנייד שברשותו.

גיא בלום, סמנכ"ל מועדון הכדורגל הפועל כפר-סבא, אשר היה אחראי על כך שאיש לא יתקרב אל כר הדשא, הבחין בשוטר, ניגש אליו וביקש ממנו להתפנות מהמקום ומשבחר שון להתעלם, פנה אליו שוב בלום והפציר בו לעזוב את האזור האסור בשהיה.

השוטר התעלם במכוון מהבקשה ובשלב מסוים, התקדם לעבר בלום, צעק עליו וגידף אותו, רכן קדימה לעברו ונגח בפניו. כתוצאה מהנגיחה נגרמה לבלום חבלה במצחו".

עוד נכתב בכתב האישום כי "לאחר זמן מה, הבחין בלום שוב באורן שון כאשר הוא מתהלך בתחומי האצטדיון ומלווה על ידי קצין משטרה. בלום החל לתעד, באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו, את אורן שון, תוך שהוא מבקש ממנו להזדהות. הנאשם לא נעתר לבקשה וסירב להזדהות חרף העובדה שנתבקש מספר פעמים לעשות כן. בתגובה, הודיע שון כי במידה ולא יחדול ממעשיו, יעכבו בגין הפרעה לשוטר והכשלתו במילוי תפקידו. לפתע אחז אורן שון את ידו של גיא בלום בחוזקה, סובבה אל מאחורי גבו תוך שהוא מטיח בו מספר פעמים"אני אראה לך מה זה", ובעוד בלום צווח מכאב. בשלב זה, מספר שוטרים נוספים אשר הבחינו כי שון עוצר את בלום – מבלי שהיו מודעים לכל ההתרחשות אשר קדמה למעצר – אחזו בבלום, הפילוהו ארצה, ריתקו אותו ואזקו את ידיו מאחורי גבו. לאחר שבלום נאזק, בעודו שכוב על הארץ, על בטנו, אחז הנאשם, ללא כל צורך או סיבה, באצבעותיו והחל לסובבן, במטרה להכאיב לו. בהמשך, במהלך הובלתו אל מחוץ לאצטדיון, גידף אותו אורן שון ואיים עליו".

"בשלב מסוים הגיע למקום מפקד תחנת משטרת כפר סבא, אשר הורה לנאשם לשחרר את אזיקי ידיו של בלום. הנאשם סירב לעשות כן. אף ניסיונותיו של מר סתיו שחם, מבעלי מועדון הכדורגל הפועל כפר סבא, לשכנע את הנאשם לשחרר את אזיקי ידיו של המתלונן עלו בתוהו.

עם תום האירוע כתב הנאשם דו"ח פעולה ממנו השמיט במכוון פרטי אירוע רבים, לרבות את דבר הנגיחה שנגח בבלום, וזאת כדי להרחיק עצמו מהאירוע, ככל הניתן", נכתב בכתב האישום.

בנימוקם להענשת שון, כתבו במח"ש, "במעשיו תקף הנאשם שלא כדין את המתלונן וגרם לו חבלה וכן עשה שימוש לרעה בכוח משרתו כשוטר משטרת ישראל וכן עשה דבר בכוונה להכשיל הליך שיפוטי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il