ליברמן יקדם מרכיבי הביטחון ביישובים

שר הביטחון נועד עם ראשי מועצת יש"ע והבטיח להם לקדם השלמה של מרכיבי הביטחון הנדרשים ליישובים.

אלירן אהרון , י' באב תשע"ז

ליברמן יקדם מרכיבי הביטחון ביישובים-ערוץ 7
נציגי מועצת יש"ע בפגישה עם השר ליברמן
צילום: דוברות מועצת יש"ע

ראשי מועצת יש"ע וועדת הביטחון של מועצת יש"ע נפגשו הבוקר (רביעי) עם שר הביטחון אביגדור ליברמן וצוות משרד הביטחון לדיון בנוגע למרכיבי הביטחון ביישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן.

בעקבות האירועים האחרונים, ששיאם היה בפיגוע המחריד בנווה צוף, שלחה הנהלת מועצת יש"ע מכתב דחוף לשר הביטחון בבקשה לקיים דיון חשוב זה.

השר נענה לבקשה וקבע את הפגישה בה הוצגו לשר ולצוות המשרד מרכיבי הביטחון הנדרשים לביטחון ביישובים על ידי קב"ט מועצת יש"ע סא"ל (במיל') שלמה ועקנין ונערך דיון משתף עם צוות השר.

משרד הביטחון הציג למועצת יש"ע את כל ההשקעות שנעשו בתחום הביטחון במרחב ואת הגידול התקציבי שניתן בעבר על ידי משרד הביטחון לנושאים הקשורים במיגון הניוד, כבישים עוקפים ופרויקטים נוספים בתחום הביטחון.

בעקבות כך, הנחה השר את הצוות המקצועי במשרדו לקדם את התכניות ולהכניס את מרכיבי הביטחון לתוכנית העבודה באופן מידי, כמו כן, הורה שר הביטחון לטפל מידית ביישובים מאוימים בהם נדרשת השלמה של מרכיבי ביטחון.

בישיבה השתתפו חברי ועדת הביטחון של מועצת יש"ע: יו"ר מועצת יש"ע אבי רואה, יו"ר ועדת הביטחון של מועצת יש"ע וראש מועצת קדומים חננאל דורני, ראש מועצת אלפי מנשה שלמה קטן, ראש מועצת אפרת עודד רביבי, ראש העיר אריאל אלי שבירו, מנכ"ל מועצת יש"ע שילה אדלר וקב"ט מועצת יש"ע סא"ל (במיל') שלמה ועקנין.

קב"ט המועצה עדכן בתום הישיבה, "סקרנו בפני השר וצוותו את הלקחים הראשוניים מאירוע הרצח בנווה צוף, חלקם נוגעים למרכיבי הביטחון וחלקם נוגעים לגורם האנושי. דרשנו מהשר תקציב להשלמת הפערים המשמעותיים במרכיבי הביטחון לנווה צוף ולהתיישבות כולה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בירך על הפגישה ואף אמר כי הוא מצפה לקשר יותר אפקטיבי עם נציגי ההתיישבות במגוון הנושאים שעל הפרק.