שליחי הציונות הדתית מוכנים להמראה

ערב היציאה לשליחות בחו"ל, התכנסו בירושלים 300 שליחי הציונות הדתית. הרב דרוקמן: ''הזכירו לקהילות היהודיות מהו הבית האמיתי שלנו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באב תשע"ז

300 צעירים ומשפחות מהציונות הדתית שייצאו בשנה הקרובה לשליחות במדינות העולם התכנסו היום (חמישי) בירושלים.

השליחים ייצאו לשליחות ציונית מטעם שישה ארגונים שונים: בני עקיבא העולמית, תורה מציון, בת עמי, לביא עולמי, הסוכנות היהודית (מורים שליחים) ומכון עמיאל- שטראוס.

סוגיות הקירוב של יהודי התפוצות כמו גם ההתבוללות הגוברת, עלו בכנס לא מעט יחד עם הרצון להאדיר את השליחים ולברך אותם על החלטתם הלא פשוטה לעצור את חייהם ולצאת לשליחות במדינה זרה לפרק זמן של שנה לשליחים הצעירים או לפרק זמן של שנתיים עד ארבע שנים לשליחים היוצאים כמשפחות.

ראשון הדוברים היה הרב חיים דרוקמן, שהיה שליח של תנועת בני עקיבא העולמית בארה"ב בין השנים 1955-1956. בדבריו ביקש הרב דרוקמן לחזק את השליחים היוצאים ל"עבודת קודש" בעבודתם בקהילות התפוצות.

''תפקיד השליח היוצא הוא להזכיר לקהילות מהו ביתנו האמיתי ולאן אנו צריכים לשאוף לחזור. חשוב יהיה לעסוק בלימוד תורה, שהיא מקור כוחו של הציבור היהודי ולהדגיש בפני הקהילות את חשיבות לימוד התורה בארץ ישראל'', אמר הרב דרוקמן.

הרב ברך את השליחים ואמר ''לכו בכוחכם זה לשליחות, פעלו גדולות מתוך אמונה גדולה שאנו נמצאים בדור מיוחד. היו שותפים לקדוש ברוך הוא בקיבוץ נדחי ישראל".

הרב דורון פרץ, מנכ"ל המזרחי העולמי, אמר "כלל ארגוני הציונות הדתית עומדים כל אחד בפני עצמו, בייחודיותו, במסירות הנפש שלהם לעבודתם. אבל עם זאת, הצליחו הארגונים להתאחד יחד ליום משותף ולשלב כוחות לפני יציאתם לשליחות מסביב לעולם. עלינו למצוא את ההזדמנויות להיות יחד".

בהמשך האירוע דיברה גם מרים פרץ על חיים של שליחות. היא ביקשה לחזק את השליחים ולהסביר להם שבמסעותיה מסביב לעולם היא פוגשת ביהודי התפוצות המספרים לה בנימת התלהבות על פעילותם המסורה של השליחים. "המשימה שאתם עומדים בפניה היא נעלה, אין משימה נעלה ממנה. הזכות שקיימת בפניכם לגעת במשפחה יהודית אחת, לגעת בילד יהודי אחד...".

בנוסף ביקשה פרץ להכין את השליחים לרגעי קושי שצפויים הם לחוות בשליחות, אולם עודדה אותם ואמרה כי אלו קשיים טובים, כלשונה. "יש לצאת לשליחות מתוך תקווה ומתוך שמחה".

רועי אביקסיס, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית, סיפר בהתרגשות כי "הכנס הזה הוא כנס מיוחד שנותן רוח גבית לכלל השליחים והארגונים מהציונות הדתית לקראת שנה חדשה עמוסה בעשייה. אנחנו בתנועה נמצאים כעת עוד בסיום מחנות הקיץ של השנה הקודמת, ובמקביל מכינים את 80 השליחים שלנו לקראת יציאתם הקרבה ובאה.

''אני מאחל לכל השליחים בכלל ולשליחי בני עקיבא העולמית בפרט שנת עשייה והצלחה, ומקווה לראות את שיתופי הפעולה הנרקמים בכנס מתממשים גם בשליחות לטובת אחינו בתפוצות", סיכם אביקסיס.