מייסדת JWRP, לורי פלטניק, ומשתתפות באירוע
מייסדת JWRP, לורי פלטניק, ומשתתפות באירועצילום: אבירם וולדמן

משלחת של 180 אבות יהודים מרחבי העולם תנחת בישראל בשבוע הבא כחלק ממסע מומנטום של ארגון JWRP (פרויקט הרנסנס היהודי של נשים יהודיות) ומשרד התפוצות.

לרבים מהם יהיה זה הביקור הראשון אי פעם בישראל.

האבות הם למעשה בני זוגן של אמהות יהודיות שכבר יצאו בעבר למסע זהה. הם באים מארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ודרום אפריקה וישהו בארץ כשבוע.

בארגון מציינים כי בשנים האחרונות גדל משמעותית המספר של מסעות מומנטום לישראל שבו כבר לקחו חלק עד היום למעלה מ-11,000 אמהות יהודיות מ-26 מדינות ברחבי העולם.

באופן מקביל, מספר גדל והולך של בני זוגן, אשר ראו איך חוויות המסע השפיעו על נשותיהם ומשפחותיהם, ביקשו גם הם לחוות את אותו הדבר. מתוך רצון לענות על הביקוש, ארגוןJWRP החל לאחרונה להביא לישראל גם משלחות של אבות.

פרויקט "מומנטום" של ארגון JWRP ומשרד התפוצות הוא מסע מסובסד בן שמונה ימים בישראל. במסעות משתתפות גם נשים ישראליות והם מאפשרים להן לקיים מפגשים ייחודיים ומעוררי השראה עם הנשים מרחבי העולם.

המסע שחוות הנשים ברחבי ישראל, מצפונה ועד דרומה, כולל חווית והתנסויות המלמדות על ההיסטוריה והמורשת היהודית בדגש על ישראל המודרנית. משרד התפוצות נכנס בשנת 2013 כשותף בפרוייקט לאחר שזיהה אותו כמיזם אסטרטגי וחשוב.

"לאחר שקיבלנו מאות רבות של בקשות מצד בני זוגן של נשים שלקחו חלק במסע מומנטום לקבל הזדמנות לחוות את מה שנשותיהם חוו בישראל, החלטנו להעניק לאבות הזדמנות דומה, ולאפשר להם לצאת למסע מומנטום", אמרה לורי פלטניק, המייסדת של ארגון JWRP.