ילדי נתיב האבות במחאה הבוקר
ילדי נתיב האבות במחאה הבוקרצילום: יונתן סינדל. פלאש 90

מול ישיבת הממשלה מפגינים הבוקר תושבי שכונת נתיב האבות שעל פי הוראת בג"ץ אמורה להיהרס בתוך חודשים אחדים.

טליה בר לב, תושבת השכונה, שוחחה עם יומן ערוץ 7 על התחושות ויעדי ההפגנה.

"הגענו לכאן עם הילדים. לא יאומן שבמקום לשלוח ילדים לקייטנה אנחנו מגיעים עם הילדים לכאן", אומרת בר לב המביעה תקווה שהבטחתו הבוקר של ראש הממשלה נתניהו לדון בסוגיה ולמצוא לה פתרון אכן תמומש ויימצא פתרון שכזה.

לדבריה, התחושה היא שאכן אנשי הציבור, שרים וחברי כנסת נמצאים יחד איתם במאבק, ואולם כאשר היא נשאלת אם היא מבינה את דבריו של ראש הממשלה על הצורך ב'פתרון אנושי' כפתרון שאליו הם מייחלים ולא פתרון אנושי ברוח קראווילות או העתקה למקום אחר, היא משיבה: "כרגע אנחנו נאבקים על הבית שלנו. אנחנו לא מוכנים לעזוב את הבית שלנו. מדובר ב-15 בתים בתוך הישוב אלעזר. איך זה ייראה ש-15 חורבות יהיו בתוך אלעזר שבלב גוש עציון?".

"אני יודעת שמדברים על פתרון אבל לא זה מה שאנחנו מדברים עליו כרגע. אנחנו חושבים על העתיד, אבל במקביל אנחנו מדברים על הבית שלנו, עם הילדים שמחוברים לחברים שלהם, עם מוסדות החינוך הנפלאים שיש כאן. לא רוצים לעזוב לאף מקום אחר ואפשר לראות אותם כאן מפגינים במרץ, מחוברים היטב לקב"ה ומאמינים שהכול לטובה", הוסיפה.

באשר לחברי כנסת ושרים מספרת בר לב: "מגיעים אלינו חברי כנסת וכשאנחנו פורסים בפניהם את המפות, שכשהם רואים את הדברים הם לא מאמינים למה שהם רואים. איך יתכן שבגלל רצועה אחת בבית, שמכונה 'תולעים', בגלל דבר כזה יהרסו בית שלם. הם לא מאמינים למה שהם רואים. אני מזמינה את ראש הממשלה לבוא אלינו ולראות את הדברים בעיניים שלו, לראות את האבסורד הנוראי שקורה כאן".

בר לב מציין כי המחאה תימשך מול משרד ראש הממשלה, ולזאת היא מוסיפה פנייה לראשי הישיבות לשגר את תלמידיהם למחאה ולהפגנה: "בזכות לימוד התורה שלכם אנחנו כאן בנתיב האבות ובכלל ביהודה ושומרון. אנחנו מבקשים, תוציאו את התלמידים שלכם אלינו למאבק. אנחנו צריכים את המורל הגבוה שלהם, אנחנו צריכים אותם".